Alarm für Cobra 11: Crash Time

Crash Time: Autobahn Pursuit, Kobra 11: Pronásledování, Crash Time

01.11.2007
2008

Hra na motivy seriálu Cobra 11, již šestá v pořadí, a druhá ve znovuobnovené sérii od vývojářů Synetic. Herní prostředí je rozděleno do dvou částí, každá asi se 100 km silnic. Jedno z prostředí je dálnice, okolní cesty (i off-road cesty) a vesničky. Druhá část je potom městské prostředí. Celkem můžete v průběhu hry použít okolo 30 vozů.

Ve hře narazíte na problém, který je nepříjemný pro všechny řidiče, kteří spěchají, a tím je vlak. Ten brzdí dopravu na přejezdu během mise. Můžete ho však využít k elegantní likvidaci protivníka. Mise jsou vesměs stále stejné a opakující se, stejně jako v minulé hře Alarm für Cobra 11: Nitro (2006). Zde je navíc sledovací mise, která je ale obyčejnou honičkou s tou podmínkou, že se nesmíte ke sledovanému cíli přiblížit blíže než na 100 metrů.

Hra vyšla i na Xbox 360 a paradoxně obsahuje i kamiony slibované v traileru.

Mohu potvrdit. Mám doma krabicovku a je to jen české titulky a anglický dabing. Což mě vždy trochu vadilo, že není k dispozici i německý dabing jak u pozdějších dílů. :D Český dabing mělo jenom Nitro a Highway Nights.

Tenhle díl má oproti předchozímu mírné zlepšení, ale ne v mnohém.
Semirovým novým parťákem je Chris Ritter ( kdo viděl seriál, ví proč ).
Vítanou změnou je jistě větší mapa a vynechání " kulis " civilistů v ulicích města. Po grafické stránce se hra trochu zlepšila, ale low - poly trees podél cest opravdu nevypadají dobře.
Změnou prošly také mise. Je zde 8 případů a v každém z nich je několik mini misí např. sledování podezřelých a později jejich zadržení.
Kromě dálnic si opět užijeme i polní cesty a v několika misích i lom.
Vyzkoušíme různá vozidla včetně vojenských a projedeme se i uzavřeným okruhem pro závod s formulí nebo si zaskáčeme na rampách po polích, na letišti atp.
AI vozidla lépe reagují na majáky.
Absence českého dabingu.
Hru jsem si celkově i přes nedostatky užil akorát z pro mě neznámého důvodu se mi neotevřel poslední případ.

Pro: vozidla, prostředí, skvělý soundtrack

Proti: nedokončená hra?

Hra mě celkem bavila. Jsem fanoušek seriálu, ale ten má do téhle hry daleko. Na hře oceňuji, že se dá závodit v silničním provozu a zničit jej. To moc her nenabizí. Hrát dva na jednom počítači je skvělá zábava. Hru mám trošku upravenou a vše působí dobře. Jen škoda, že autoři smazali ze hry stíny. Když se podiváte na trailer nebo videa ve hře, tak tam jsou.

Pro: Závody v provozu, destrukce, hra pro dva zabaví na dlouhé hodiny, neuvěřitelná odreagovačka, bláznivé skoky. Hudba, grafika

Proti: Nedodělaná verze, AI.