Air Forte

logická > logický rychlík *
akce > arkáda
16.07.2010 PCX360
Náučná hra od Blendo Games preverí hráčové vedomosti na poli matematiky, určovania slovných druhov v anglickom jazyku a znalosti geografie formou jednoduchej hry, v ktorej za pomoci malého lietadla zbierate požadované "odpovede" pre daný level.

Herné alter ego je postava zo zvieracej ríše, ktorá sa postupným plnením zadaných úloh dostáva až k hlavnej zápornej postave, ktorou je Lietajúca chobotnica. Úspešný hráči majú možnosť odomknúť Nekonečný režim a režim výzvy, či porovnať si herné výsledky v tabuľke najlepších hráčov sveta.

FildasCZ: bolo to v nejakom bundli a nebolo to v databáze :D (ne)šťastná náhoda :D

"Tata, ja chcem hrať radšej Dooma!"

Čo už len nahodnotí ostrieľaný hráč všetkých možných krvavo-projektilovo-desivo-dospeláckych hier o hríčke (zdrobnelina, vzhľadom na celkovo dosť chudobný obsah, je v tomto prípade vhodná), ktorá je, podľa môjho osobného dojmu, určená pre žiakov prvého stupňa základnej školy ako posledná nádej vo výučbe jednoduchej matematiky, sloven... ...errrgh... angličtiny a zemepisu (pre rýpalov; geografie).

Obchod Steam pravdepodobne musí v rámci marketingu obsahovať aj nejaký ten edukatívny titul a tak Air Forte môžu veselo kupovať veľmi starostlivý rodičia, ktorý nechcú aby ich potomstvo hralo "krváky" a za trest ich nútia venovať sa tomu, čo ich zjavne v škole nebaví rovnako ako ich nebude baviť ani lietať prťavým lietadielkom za správnymi odpoveďami.

Táto hra nie je žiadna odmena, ak máte (platí pre hocijaký vek) všeobecný prehľad o našej planéte, v minulosti ste využili na počítanie obe ruky a viete trochu po anglicky, je výzva úplne nulová. Pokiaľ Vám tieto veci robia problém, budete aj tak hrať nejakú tupú strieľacku a urobíte len dobre.

Sadisti môžu na primitívne odpovede "prilietavať" aj v časovom limite, ale to už je úplne mimo moje chápanie. Reflexy a časovky si môžete užiť pri stovkách iných, lepších a zmysluplnejších hrách.

Pro: väčšina ľudí, ktorá sa dokázala dočítať až sem sa poteší, že podľa tejto hry nie sú nijako závratne nevzdelaný

Proti: cena, obsah, žiadna obtiažnosť, veľmi jednoduché spracovanie, nápad vytvoriť túto hru a pokus o komerčný úspech