Krátká, vizuálně pěkná hra, která má stejnou mechaniku jako třeba Orwell. Tentokrát nejde ale o špehování, ale o zjištění komu mobil patřil a proč už ho u sebe nemá. Příběh byl opravdu obyčejný, ze života, i když pár menších překvapení se tam taky objevilo.

Co mi přišlo trochu moc, bylo to, že při vývoji hry byla snaha obsáhnout snad všechny problémy moderního světa a hra se tak snažila bojovat až na trochu moc frontách (LGBTQI+, mysogynie, heteronormativnost, #metoo a témata ze stejného soudku). A to říkám jako někdo, kdo nemá problém téměř s ničím a daná témata jsou mi blízká. Jen mi přišlo, jakoby si při výrobě hry vývojářky odškrtávali všechny věci, co tam prostě musí nacpat. K tomuhle dojmu přispělo i varování na úvodní obrazovce, že hra obsahuje jisté názory, ale ty slouží pouze k vyprávění a vývojářský tým se s nimi neztotožňuje. To mi přišlo trochu mimo mísu, už jen proto, že normální člověk rozezná názory autora a názory zobrazené v díle. Celkově to všechno narvané do sotva hodinové hry vypadalo nepřirozeně.

Jinak hra na hodinku fajn, příběh se mi vcelku líbil. Pídění se po heslech bylo alespoň malé zpestření hry, stejně tak minimalistický playlist. Celkově by hra opravdu mohla nabídnout více, tak nějak si myslím, že i těch mých 60% je trochu štědrých. Ale hra má pěknou vizuální stránku, funguje, jak má, a je vidět, že si na ní dali záležet. Jsem zvědavá, jaké pocity budu mít z druhé hry od tohoto vývojářského studia.
Na tuhle hru jsem se strašně těšil, ale možná jsem očekával něco jiného, než jsem dostal. Popravdě jsem si myslel, že zde bude více logických hádanek, a ne pouze hledání pár kódů. Co musím ocenit, je samotný nápad a jeho zpracování, protože to vypadá velmi zdařile.

Hlavně jde tedy o audiovizuální román, kdy jsem nahlédl do minulosti jednoho člověka. Konkrétně to byly dva měsíce a shodou okolností jsem jeho mobil našel na jeho 18. narozeniny. Přes hromadu SMS zpráv, e-mailů a dalších textů jsem odkrýval jeho minulost a zároveň i budoucnost. Příběh byl docela povedený a chtěl jsem ho rozkrýt kompletně, i když ke konci už toho textu bylo příliš. Hru se mi podařilo zahrát za hodinu a půl, takže zase tak dlouhé to rozhodně nebylo. Délka hry totiž závisí na tom, jak dopodrobna budete texty číst a jak rychle umíte číst. Nejdelší část mi zabralo čtení SMS, protože jich bylo nejvíce a docela dost z nich bylo i dlouhých.

5/31 - Hra, kterou jsem měl v plánu už delší dobu, a teď jsem se k tomu konečně dokopal. Trochu jsem z ní zklamaný, ale mohlo to být mnohem horší. Určitě bych ocenil nápad, protože jsem se s podobným ještě nesetkal a vlastně i díky němu jsem se o hru zajímal.

Pro: Příběh, nápad, zpracování mobilu

Proti: Málo logických hádanek, čtení je občas trochu zdlouhavé