Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

9: The Last Resort

9, Nine

--
0 hodnocení Platformy
Žánr:
adventura > 2D adventura *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
30.09.1996 PC
Vývojáři:
Tribeca Interactive
Ambiciózní adventura z prvního pohledu, kterou produkoval Robert De Niro s Jane Rosenthal, a o dabing se postaraly dobové hvězdy jako Christopher Reeve, Cher nebo Jim Belushi, a o vizuální ztvárnění americký malíř Mark Ryden. Předrenderované, na logické úkoly zaměřené, adventury vysokých produkčních hodnot zažívaly v té době boom, a od 9: The Last Resort se očekával pouze úspěch. V kombinaci s vysokými hardwarovými nároky, pouze Windows a Mac OS podporou a vysokou cenou se však 9 nestal nijak úspěšným, a to ani mezi kritiky.

Svým pojetím je titul Tribeca Interactive nejvíce podobný The 7th Guest, respektive The 11th Hour, kdy hráč řeší do prostředí budovy zasazené puzzly různých druhů i obtížností. Specialitou jsou hudebně koncipované úkoly, především díky spolupráci s americkou kapelou Aerosmith. Nedílnou součástí je i vesměs humorné ladění celé hry.

Po zdědění hotelu, od náhle zemřelého strýce, se vydáváte nově nabytý majetek obhlédnout. Avšak po bližším průzkumu je však jasné, že o obyčejný hotel v žádném případě nepůjde.


Poslední diskuzní příspěvek

Zajímavý pokus, a jedna z prvních her, jež se může chlubit opravdu silným lineupem dobových popkulturních ikon (i oproti velkorozpočtové…

Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.