Stále čekám na to, že by někdo mohl přeložit Machi. 428 by si jistě zasloužila prequel v AJ.
@pajmič (27.03.2020 22:51): Dabing je v Japonsku (relativně) levný, stejně jako standardně zruční kreslíři, ale zorganizovat něco jako 428 v Šibuje, a to s profesionálním VFX doprovodem a výbornými herci, to levné nebylo. Já určitě vynaložených prostředků nelituji, a také je to jedna z mála her (vedle Shenmue, Danganronpy, Zero Escape) za kterou jsem utratil více než bych chtěl.

From it’s 40/40 score on Famitsu to the insane budget and quirky visuals this game has to offer, there’s something that’s excited me and intrigued me about 428 for years, and now it’s finally out in the west thanks to some miracle by Spike Chunsoft. After waiting for so long, I’m sure you’re wondering if it was worth the wait for me, and if it’s worth picking up: my answer, is YES - 428 is one of my favorite visual novels I’ve played in years, and my favorite game of 2018 so far.

The photographic approach used in Machi and 428 presents other logistical challenges, too, including legal hurdles. “Technically you’re not allowed to shoot in Shibuya,” Nakamura says. “You kind of have to go in under the assumption that you’re going to get arrested.
@pajmič (27.03.2020 22:51): K WEEBLORDOVI mám daleko :D Myšlené to je ve smyslu že prostě VN máš od toho aby jsi je četl, to že tam máš dabing je příjemný bonus

Plus 428 je psaná spíš to stylu knihy, tam by se ten dabing fakt nehodil a museli by to docela dost překopat :D Max že by ti to nějaký japonec předčítal :D

Btw: Tu cenu si to zaslouží, ale na PS4 je to skoro každou chvíli za 499Kč, tak pohoda :D
@Drolin (27.03.2020 22:31): Já ti nevím, já se vždy domnívám, že je to právě obsáhlý dabing, který ospravedlňuje vyšší ceny v tomto žánru (ti herci se nějak zaplatit musí). Na oko to fakt působí děsně lacině. Leda, že je to napsané kvalitativně a kvantitativně, má to větvené dialogy, několikero cest a zakončení, tak možná bych těch 20 babek za to žádal, ale jinak je to fakt přestřelený. Hodim na to oko na YT, možná je v tom něco co mi uniká :)

@jones1240 (27.03.2020 22:27): Hle! WEEBLORD mě poctil svou odpovědí! Ani ta nejlepší knížka ve vesmíru by ospravedlňovala tu cenu, možná ve tvém Japanofilním vesmíru je to normální, nevim, tak či onak ti to přeji!
@pajmič (27.03.2020 22:24): No můžeš vyzkoušet na vlastní oči :)).

Fakticky vzato to je jedna z nejdražších vizuálních novel (budget musel být opravdu mimořádný) a produkční hodnoty nemají moc konkurence; a to i napříč médiem. A konkrétně jde o sound novel, takže dabing vlastně není ani potřeba. Časem asi napíšu více, ale zážitek to byl opravdu silný.
@pajmič (27.03.2020 22:24): Nepotrebujes kresbu ani dabing aby sis uzil kvalitne napsany pribeh. To mas stejny jako s knihama, taky je kritizujes za to ze tam nejsou ilustrace a dabing ? Proboha je to vizualni novela :D Ne vsechny jsou dabovane a navic ono to tak nevypadá na první pohled, ale opravdu to využívá daný žánr naplno a ho i překračuje.

Jako, ale pokud z VN hraješ jen dating sim, tak chápu že jsi z toho poměrně rozvrkočen.
@Drolin (27.03.2020 20:11): Joo, Famistsu vůbec totiž není známé tím obsesivním vlastenectvím k jejich videohernímu průmyslu a vůbec nenadhodnocují i naprosté ptákoviny.

Z toho co jsem viděl, je to lenochodí variace na běžnou vizuální novelu bez skresby a dabingu?? Řekněte mi, že to není pravda, WTF?!! :D Působí to jak nějakej amatérskej/studentskej projekt, který někdo udělal ve volném čase. A za 50 éček?? Ty vole., co to kluci hulíte.
Hodnocení (40/40) v Famitsu zasloužené. Prakticky ideální forma vizuální novely; správně napínavé, ale v některých momentech i humorné, a s funkční a zábavnou hratelností. Navíc je 428 tématicky pro dnešní dny více než aktuální.
Silent Wolf je spasitel JPN her na DH, díky za to ! :D Už se nemohu dočkat této hry, bohužel krabicovka u nás nebude k sehnání, tak Amazon to jistí :D