3D Ultra Pinball: Thrillride

3-D Ultra Pinball: Thrillride

1996

Další z řady her 3D Ultra, tentokrát další pinball, který je ve stylu zábavního parku. Před vámi se objeví hrací plocha plná různých atrakcí, převážně horských drah. Hraje se jako klasický pinball, kdy je důležité, aby vám žádná kulička nespadla a vaším cílem je nasbírat co nejvíce bodů.

Herní svět nabízí spoustu možností. Například když naložíte dostatečný počet kuliček na vagony horské dráhy, objeví se na hracím stole až tři kuličky. Když máte štěstí a trefíte se do určitých míst, spustí se vám další minihra, při které kuličkou ovládáte horskou dráhu, tedy kuličkou trefujete různé bubliny se šipkami, které určují tvar tratě. Nejvíce bodů získáte, když trefíte všechny a k tomu bonusovou konečnou stanici dráhy. Po dokončení dráhy se vám ukáže replay, jak jste si dráhu vybudovali.

Další příjemným zpestřením je například rotační vyhlídková věž, vaším cílem je aby vyhlídková plošina vyjela nahoru. Posune se vždy po zásahu kuličkou. Další zajímavé místo na mapě, kde je obtížné se dostat je tzv. Thrill Zone, kde máte pokaždé jinou horkou dráhu a vaším cílem je vydržet tam co nejdéle, než vyprší čas a přitom se trefovat do horské dráhy. Ve hře je spousta další zajímavých věcí.

Multiplayer je až pro 4 hráče, kteří se střídají po pádu kuličky. Ve hře jsou tři úrovně obtížnosti. Lehká, střední a těžká. Zajímavé je, že každou obtížnost si můžete i seřídit, například kolik budete mít kuliček a různých bonusů během hraní. V nabídce je také turnajový mód.

Ten to pinball mám ze všech pinbalů z této série nejraději. Hru jsem hrál kdysi dávno a díky abandonware si jí můžu zahrát zase.

Jedná se o klasický pinball se vším, co k tomu patří. Jenže to prostředí - zábavní park, to mě natolik uchvátilo, mě hráče RollerCoaster Tycoon to doslova nadchlo. Vše podstatné jsem napsal do popisu hry. Nyní se vrhneme na osobní hodnocení hry. Grafika, ozvučení i efekty jsou na vysoké úrovni. A po těch letech - téměř 20 let - to pořád neomrzí. Třeba noční prostředí je fakt krásné, celé pozadí je i krásně osvětleno. Další kladnou stránku hry je multiplayer. Hraje se na střídačku, až vám spadne kulička hraje další. Soupeříte hlavně o celkový výsledek. Ve hře není problém hned po prvním spuštění nahrát až milion bodů. Na lehkou úroveň.

A nyní se koukneme na zápory. Některým prvkům hry ne vždy rozumím, vyvolat nějaký tu minihru je někdy umění. Umění je i seskládat slovo "Thrillride". Písmenka se na hracím stole objevují postupně po určitém dění na celém stole. Ale jak přesně to funguje vážně netuším. Dokázal jsem jednou složit pouze "Thrillri".

Všem, co máte rád pinbally a zábavní parky hru doporučuju. Je to vážně dobrá hra, téměř zapomenuta.

Pro: Herní prostředí, grafka, soundtrack a zvuky, proměnlivost prostředí, minyhry

Proti: Někdy nepřehlednost, rychle omrzí