Osmnáct kol z oceli: Napříč Amerikou je jednou z mála her, v níž jsem se ocitl za volantem kamionu, který mám dopravit z místa na místo a pokud možno při tom nepoškodit náklad. S náklaďáky jsem jezdil ještě v Truck Racing by Renault Trucks a sérii GTA, ale co si tak vybavuji, tak snad jen v San Andreas jsem s nimi plnil pár podobných misí.

A to bude asi hlavní problém, proč z mého prvního setkání s titulem od českých vývojářů SCS Software nejsem zrovna dvakrát nadšený. Zatímco v San Andreas šlo jen o minimalistickou vložku, která byla pouze jednou z nepřeberného množství možností vyžití, jež otevřený svět nabízí, zde jde o jedinou herní náplň.

Ano, později dostanu lepší zakázky, které ale pocítím snad jen v peněžním ohodnocení a mám možnost vylepšovat si svůj současný tahač, popřípadě koupit nový, daleko lepší, ale stále je to jen o tom, dojet z místa na místo s minimálním poškozením a v někdy šibeničním časovém limitu. Útrata výdělku za lepší stroj pro mě vlastně byla tou největší motivací, ale to nestačí. Mě určitě ne. Další díly ani zkoušet nemusím, abych věděl, že řidič náklaďáku (ani ten virtuální) ze mě nikdy nebude.

Pro: řízení kamionu, nákup lepších vozů, realistické zpracování

Proti: stereotyp, časový limit

Ďalšia hra s titulom 18 WoS. Across America je jeden z najlepších dielov celej série. Zabaví vás na pár hodín, ale ako už býva u týchto hier zvykom, po čase nastane nuda. Kamióny sa neovládajú zrovna jednoducho (napr natankovať naftu je skutočné umenie) a grafika je na slabej úrovni. Odporúčam hlavne skalným fanúšikom série.

Pro: Rozsiahla mapa, počet kamióňov

Proti: Stereotyp, ovládanie