Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Prosincová vytrvalostní soutěž (4/4 - týden úprav a vylepšení herních profilů)

Závěrečný týden prosincové soutěže je tady a s ním vyhlášení disciplíny předešlé.

Máme za sebou třetí, předposlední část naší prosincové soutěže. Úprava uživatelských profilů probíhala v plném proudu skoro celý týden, i když opět ne v takovém počtu, v jakém bychom si přáli... Ale až vytížení některých adminů v posledním pracovním týdnu před Vánocemi ukázalo, že pořádání soutěže založené na aktivitě v těchto hektických časech není nejspíše nejlepší nápad - toť poučení do příště. Rozhodování bylo opět těžké skoro na všech příčkách, vyloženě originální kousky se nám neobjevily (i když...:)), a tak rozhodovala spíše příjemnost a čtivost textu, jeho sladěnost s grafickými prvky a celkové "vyznění" profilu. Rozhodli jsme takhle:

1. místo2. místo3. místo4. místo5. místo
DannyRonikH34DNateLoganCaelos
+5 bodů+4 body+3 body+2 body+1 bod

Umístěným gratulujeme (bonusové body jsou rozeslány).

4/4 - týden úprav a vylepšení herních profilů

Jak někteří správně poznamenávali u minulého příspěvku, ještě se nám v rámci soutěže nedostalo na to hlavní - herní profily. Ale tentokrát nepůjde o jejich vytváření, úkolem pro závěrečný sváteční týden bude co nejlépe upravovat a vylepšovat současné profily her. Co si pod tím představit? Nejvíce hodnocenou disciplínou bude vylepšování popisů her, které nejsou vždy zcela ideální (zvláště počáteční drtivý nápor her (+ naše panika:)) v kombinaci s tím, že ještě nebyl zaveden přesný systém, si vyžádal daň na kvalitě). Dále jde o klasické doplňování odkazů v textu, opravování chyb a nesrovnalostí. Je toho hodně, co se dá vylepšit, a pokud by se vám to přece jen zdálo málo, společně se zahájením tohoto týdne byl vypuštěn další update přidávacího rozhraní her - nyní konečně můžete doplňovat kýžené alternativní názvy her a sekundární vývojářské studio. Tyto funkce ještě nejsou plně otestovány, a tak budeme rádi za každý ohlas či nalezenou chybu, kterým se při podobných změnách prakticky nejde vyhnout. Stejně jako u vývojářů je nyní zobrazen u aktuálních návrhů důvod editace, prosíme o jeho vyplňování nejen tento týden, předejdete případným nedorozuměním. Přejeme hodně štěstí a síly v závěrečné fázi soutěže - zlepšování kvality databáze her.


Diskuze ke článku

< >
Jen upřesnění - do soutěže se počítají pouze editace (fialové záznamy) her, aby nevzniklo nějaké nedorozumění.
Já osobně bych jako hlavní název dal ten anglický (EU) a do alternativních bych případně šoupnul ten český, americký a originální (přepsaný do latinky, jiné kliky háky, jako kanji nebo azbuku bych nepovolil, informační hodnota pro 99% populace je pak nulová).
no ale není to ani EURO ani USA název :) stejně tak přece můžou být schváleny německé názvy u německých her:)
pestik: předpokládám, že to bylo tím, že je to původem japonská hra
ale bylo mi uznáno Cave story - Dokutsu monogatari a to je tuším japonsky nebo tak nějak
Danny: Představoval bych si to jako alternativní anglické názvy, popřípadě český název. Alternativní anglický pouze pokud pod ním hra vyšla (nikoli pracovní označení atp.) - typicky Evropský název do hlavního a USA název do alternativního.

Už jsem tam zahlédl i nějaké německé kousky, to budu zamítat, nevidím v tom pro náš kraj nějakou hodnotu.
Omlouvám se výhercům, nějak jsem opomněl rozeslat bonusové body, už je to napraveno. ;)
Koukal jsem na všechny výherce a gratuluju vám. V mých očích byl NEJ profil od H34D a hned po něm za vtipnost a originalitu Caelos, fakt jsem se hodně zasmál. Jinak všichni super, je vidět, že jste na tom zamakali. Já zůstal na půli cesty a nestihl to dopsat, takže nic.....:-)))
Taky adminů a VIP lituju, s těma editacema si asi neuvědomili, jaký bič si na sebe upletli :-) Přes 100 editací jen za první dopoledne!!!

Ale měl bych dotaz k těm alternativním názvům. Jde jen o české a anglické názvy, nebo máme přidávat názvy z jakýchkoliv států (čínské znaky, azbuka, polština, němčina, atd.)? A co názvy jako měly hry ve vývoji, ty taky?
Hmmm, zajámavé... gratuluji vítězům třtího kola... :-D

PS: Odhledně editace profilů her (ve spojitosti s novou funkcí DH, Vánocema a tak podobně): "I have a bad feeling about this." - Obi-Wan Kenobi
Já se vážně umístil? :) No, taky gratuluju všem ostatním k umístění :)
A BTW je super, že tam jsou konečně ty alternativní názvy, to je perfektní... možná by se ještě šikly série :)
Neumístil jsem se, to ale nevadí, účast se taky počítá :-) Nehledě na to, všech pět profilů je hodně dobrých a řekl bych, že jsou dost vyrovnané, takže rozhodování asi nebylo snadné. Každopádně blahopřeju k umístění.
Díky za ocenění. Chtěl jsem to pojmout trochu netradičně, ale zůstalo to jen u toho začátku.