Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Team Silent

Japonsko
Založeno 1999, zrušeno 2004
Team Silent bylo vývojářské studio založené roku 1999 v Japonsku, se sídlem ve firmě Konami Computer Entertainment Tokyo (KCET), aby pracovalo na sérii her Silent Hill.

Hlavním ředitelem studia byl Keiichiro Toyama. Mezi další členy patřily například výkonný producent Gozo Kitao, CGI tvůrce Takayoshi Sato a skladatel Akira Yamaoka, podle něj se Team Silent skládal převážně z pracovníků, kteří selhali u jiných projektů a tak původně zamýšlel opustit společnost po vydání Silent Hill pro konzoly PS, ale ta se nakonec ukázala být úspěšnou. Díky tomu mohl Team Silent pracovat na pokračování Silent Hill 2 a Silent Hill 3, které vyšli jak na PS2, XBox konzole tak i na PC.

V roce 2004 po vydání Silent Hill 4: The Room, byla společnost rozpuštěna. Podle umělce Kenzie LaMara Team Silent rozpustil Konami, protože potřebovali vývojáře z Team Silent na jiné připravované projekty. Konami Computer Entertainment Tokyo (KCET) byla sloučena do mateřské společnosti Konami v dubnu 2005. Bývalí členové Team Silent nyní pracují na samostatných projektech.

Nejlépe hodnocené hry