Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Pipeworks Software

Rok vzniku:
1999
Rok zániku:
2016 (po 17 letech)
Země původu:
USA
Oficiální stránky:
http://pipeworks.com
Pipeworks Software je označení vývojářského týmu založeného v listopadu 1999, se sídlem na západním pobřeží USA ve městě Eugene v Oregonu. Jeho členové pracovali ve známých studiích, jako je Bullfrog Productions, Dynamix nebo Frontier Developments na herních sériích Populous, Tribes či RollerCoaster Tycoon.

První hrou Pipeworks Software byl logický titul Glom z roku 2001, který vyšel pro kapesní počítače PDA na Palm OS. Ze známějších titulů, lze uvést Deadliest Warrior: The Game, Night at the Museum: Battle of the Smithsonian či port Prince of Persia: The Two Thrones na platformy Nintendo Wii a PlayStation Portable s podtitulem Rival Swords.

Mimo tvorby her na nejznámější platformy od PC, přes Xbox a PlayStation, až po konzole od Nintenda a mobily, vytvořili vývojáři z Pipeworks Boot ROM pro první Xbox a následně pro Xbox 360. Od roku 2016 tito vývojáři tvoří své herní tituly pod novým názvem Pipeworks Studio, který se promítl i do nového loga.

Nejlépe hodnocené hry