Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

NCsoft

Jižní Korea
Založeno 1997
NCsoft je vývojář z jihokorejského Soulu, firmu založil v roce 1997 T.J. Kim, autor textového procesoru Hangul. V září roku 1998 vydala společnost svou první hru, MMORPG s názvem Lineage, ta sklidila veliký úspěch a pomohla firmě proslavit se v Tchaj-Wanu, Číně, Japonsku a Evropě.

V roce 2001 založilo NC Soft svou první vzdálenou pobočku a to v americkém Texasu pod názvem NC Interactive. NC Interactive mělo na starost vydávat MMORPG hry.

V říjnu roku 2004 vydalo NC Interactive druhý díl hry Lineage a v ten samý den také City of Heroes, tím se stala jedinou firmou v USA, která vydala dvě hry žánru MMORPG v jeden den.

V červenci 2004 založila firma svou další pobočku, tentokrát v Evropě, konkrétně v anglickém Brightonu. Studio zde fungovalo pod názvem NCsoft Europe. Pobočka se postarala o vydání City of Heroes v evropských zemích.

V roce 2005 vydala firma MMORPG s názvem Guild Wars Prophecies. Následovaly datadisky Guild Wars: Factions, Guild Wars: Nightfall a Guild Wars: Eye of The North. V dubnu 2009 oznámilo NC Soft přes šest milionů vydaných kusů Guild Wars.

Nejlépe hodnocené hry