Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

House of Tales Entertainment

Rok vzniku:
1998
Rok zániku:
2012 (po 14 letech)
Země původu:
Německo
V německých Brémách založili v roce 1998 vývojářské studio HoTE Martin Ganteföhr a Thobias Schachte poté, co spolupracovali již v minulosti. Hned ze začátku své existence začali vytvářet dobrodružné adventury a studio se stalo vůbec prvním na světě, které tvořilo i adventurní java hry na mobilní telefony, a to ve spolupráci se společností Elkware, která se specializovala na mobilní hry.

Rok 2008 znamenal pro HoTE vstup do skupiny dtp entertainment. V té době ale ještě pracovali na hrách pod svým původním názvem. V roce 2010 postupně společnost opustili oba její zakladatelé, a ta byla nucena se fyzicky přesunout ze svého bývalého působiště v Brémách do nových studií v Hannoveru, kde sídlili i Cranberry Production, jež byli také součástí dtp entertainment. Netrvalo dlouho a HoTE se stali součástí Cranberry Production a celá skupina se přestěhovala do Hamburgu. To se již psal rok 2012, který znamenal i fyzický konec studia.

Na svém kontě mají vývojáři několik zajímavých adventur. Zaujali hned svou první hrou The Mystery of the Druids, stejně jako neméně kvalitní The Moment of Silence. V roce 2008 vyšla ještě poměrně úspěšná adventura Overclocked. Ve spolupráci s Radon Labs vytvořili v roce 2005 na motivy stejnojmenné telenovely Verliebt in Berlin, která zaujala snad jen fanoušky seriálu.

Nejlépe hodnocené hry