Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

We’re saying goodbye to the Bethesda.net Launcher this year 

We’re saying goodbye to the Bethesda.net Launcher this year. We would like to thank you for your support and assure you that all of your games are safe. If you’re not playing PC games through the Bethesda.net launcher then your work is done here. Thanks for reading! If you do have games through the Bethesda.net launcher, don’t worry. Starting in early April you’ll be able to migrate your games and Wallet to your Steam account. For more details on what this process will look like, read on.

You have plenty of time to plan and begin migrating your Bethesda.net library to your Steam account.   The migration to Steam will include your game library and Wallet – meaning you will not lose anything from your Bethesda.net account.   Many games will also have their saves migrated, with a few requiring some manual transfers. For games that require it, you will still use your Bethesda.net login to sign in to play. Your Bethesda.net account will not be lost and will still be accessible on our website and in-game, and we will continue supporting all Bethesda.net accounts with our future titles.  
NEXT STEPS
In early April, you will be able to initiate the migration process following detailed instructions we will have available to you then. 
 

To je ale škoda :D
Tak což o to, názvy mohou být pracovní a změnit se v době odhalení. Že ale jistojistě nepůjde o F4 vyplývá z toho, že 1) Peter Hines to jasně tvrdil na twitteru 2) s tímto projektem nemá nic společného Bethesda Games Studios (TES, Fallout), vyvíjí ho Tango Gameworks (Bethesda je publisher, který má pod sebou spoustu studií, takže je třeba rozlišovat mezi hrou od Bethsedy-publishera a hrou od Bethesdy-developera).

BGS ale oficiálně skončila se Skyrim DLcéčky, aby se zbytek týmu mohl přesunout na hru, která je už nějaký pátek ve vývoji a má být prý jejich největším projektem... No a skoro každý je přesvědčen, že půjde právě o nový Fallout. Tudíž bohužel opět pod taktovkou tvůrců trojky...
Hoši tohle nebude Fallout 4, prostě se ta hra bude jmenovat The Evil Whitin :-D a bude to asi horor jak to tak vypadá :D
@eremita (20.04.2013 10:06): Řekl jsem mohl by být :D ne, že bude. Já to nesleduju jen jsem to viděl tak jsem to napsal.Jinak neříkejme hop dokad není trop.Vše se může změnit :) i když Peter Hines řekl ne.