Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
35 let • učitel na gymnáziu • Opava (ČR - kraj Moravskoslezský)

Komentář

Přejít na komentáře

Dota 2

  • PC 75
Hru hodnotím jak nejvíc subjektivně to jde. Zkuste co nejobjektivněji zhodnotit vaší srdeční záležitost, těžké, že?

Prvního rejpala, který hru podobného žánru (ARTS/MOBA) uvidí, napadne, jak to může být zábava, hrát stále na stejné mapě, se stejným výběrem hrdinů pořád dokola?
Kouzlo je v kombinacích hrdinů, přizpůsobování se každé hře, souhře mezi členy týmu a hlavně přemýšlení, což hry v poslední době příliš nenabízejí.

Strávil jsem u této hry víc, než je zdrávo (počítám i W3 Dotu). Proč ale hodnotím, jak hodnotím?
Komunita je úplně ta nejhorší, na jakou jsem kdy narazil. Můžou za to především Rusové s jejich neschopností domluvit se. Připojují se na Evropské servery i přes to, že mají vyhrazené vlastní. Kolikrát dokáží domrvit a prohrát hru, nebo se odpojit.
Kdyby jen to, zkuste se s nimi domluvit, jen to zkuste! Běžně se dá s kýmkoli hovořit anglicky, ale s Rusy jen těžko.

Špatná komunita znamená špatnou morálku. Je opravdu těžké narazit na člověka, který neoplývá vztekem a nenadává na všechny ostatní. Domluva na public hrách je taky strašná, začíná to již při výběru hrdinů, končí finálním pushem, kdy dva z týmu farmí a zbylí tři se snaží dobýt Ancient.

Je to obrovská škoda a poslední dobou jediný důvod, proč upřednostňuji zapnutí čehokoli jiného, než Doty.
Je třeba dodat, že hráčům s vysokým ratingem se toto stává méně často, mě to však s MMR +/- 4000 potkává v podstatě co druhou hru.

Někdo by mohl namítnout, že když si chci pořádně zahrát, chce to kamarády. No dobře, jenže já si chci zvednout vlastní rating, abych hrál s lepšími. To s kamarády v partě nejde, zvyšuje se skupinový rating.

Jak mám tedy docílit hraní s lepšími hráči v rankedu, když do týmu dostávám imbecily?

Komunita a její nefunkčnost mě tak moc štve, že jsem hře strhl 15%.
Zbytku totiž není co vytknout.

Výběr hrdinů je velice pestrý a každý si může zamilovat toho svého. Pro začátečníky se hodí "lehcí" hrdinové, například Lich nebo Axe. Těm pokročilejším prospěje otestovat si své podpůrné dovednosti na supportech - Crystal Maiden, Witch Doctor. Experty s rychlými prsty zaujme Meepo nebo Invoker. Nakonec ale nezáleží na výběru vlastním, ale na výběru vzhledem k týmu a protivníkům. Uvažovat, co vzít a co ne, zvládnou však jen ti pokročilí a znalí.

Po grafické stránce jde o lehký nadprůměr, nikde se nesetkáte se šíleným kontrastem, nebo nepřehledností. Skupinové boje jsou velice přehledné.
Grafika je temnější, než například u League of Legends.

Zvuky a především hudba je dovedena k dokonalosti, přijde mi, že vývojáři věděli, jak to všechno provést a jak překonat ozvučení původní Doty (W3). Povedlo se jim to. Hudbu si rád poslechnu i mimo hru.

Mám Dotu rád, měnit na jakoukoli jinou MOBA hru, by pro mě bylo utrpením. Proto zůstávám, ať už je komunita jakkoli rozbitá. Nedokážu si představit, že by to bylo u jiných MOBA her jinak. (*kašel* Poláci *kašel*)

Pro: základ +50%, subjektivita +25%, ozvučení +15%, grafika +10%

Proti: komunita -15%, solo ranked -5%, matchmaking -5%

+10