Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
vojtaruzek

vojtaruzek

 

Komentáře

« Novější Starší »

Kao the Kangaroo: Round 2

  • PC 90
Druhý díl Kao the Kangaroo je jednoznačně vrcholem série.

Grafika byla výrazně vylepšena, navíc je v nestárnoucím kresleném stylu (jaký rozdíl udělalo pár let, první díl i přes své kvality nezestárl moc dobře).

Největší neduh prvního dílu, tedy nenávaznost levelů, byl odstraněn, dokonce zde máme i jistý příběh. Rozmanitost a pěkný soundtrack (nicméně zde už každá úroveň nemá vlastní skladbu) zůstaly zachovány, levely jsou obsáhlejší, detailnější a zábavnější než dříve, včetně soubojů s Bossy. Stejně tak samotná hratelnost, která obsahuje nějaké nové prvky (například bumerangy, kterých doopravdy není 5 a půl za celou hru, jako rukavic u jedničky). Ačkoliv odhalit ten správný postup pro porážku některých bossů může být obtížné, jak je u této série zvykem.

Bohužel hra nefunguje na moderních PC (tedy alespoň mě), naštěstí byla vydána i pro gamecube a máme zde krásné udělátko zvané Dolphin, se kterým se dá na PC bez problému hrát (i když s horším dabingem).

Pro: Prakticky všechno

Proti: Nefunkčnost PC verze

+4+4 / 0

Flyff

  • PC 55
Tuto hru jsem s (ob)časnými přestávkami vydržel hrát několik let, ačkoliv nejvyšší úroveň postavy, na kterou jsem se dostal, je 52, přestože jsem se snažil ho překonat, nešlo to. Zisk zkušeností byl příliš nízký (ztráta zkušeností při smrti tomu také přispěla), stejně tak zisk peněz (ceny jsou navíc velmi vysoké, především ná mezihráčském trhu), navíc šance na drop nějakého dobře prodatelného předmětu (například moonstonu, pomocí kterého se dají vylepšit některé předměty) je neuvěřitelně malá (kolik mi jich padlo se dá spočítat na prstech jedné ruky).

Zde je vidět největší slabina této hry, tedy naprosto neuvěřitelná zdlouhavost, grind a jednotvárnost. Tato hra opravdu není vhodná pro "občasné" hráče, takoví by se úrovně 150 (nebo jaká úroveň je dnes maximální) snad ani nedožili.

Mezi klady patří především herní svět, který je rozsáhlý a rozmanitý, a soundtrack, který ještě více umocňuje již tak slušnou atmosféru jednotlivých lokací.

Free to play systém je nastavený slušně.

Závěrem - Pokud do hry nechcete vrazit velké (opravdu) množství času, bohatě vám bude stačit dostat se na level 20, kdy se vám zpřístupní létající mounti.

Pro: Malebný a poměrně rozmanitý svět, soundtrack.

Proti: Grind, malé možnosti vývoje postavy, repetitivnost, a opět grind.

+8+8 / 0

Kao the Kangaroo

  • PC 100
Něčí srdcovkou je doom, mou je Kao the kangaroo.

Tato hra je výborná pro relaxování, obtížnost není příliš vysoká (až na dva bludišťácké levely), hraje k tomu pěkná (i když repetitivní) hudba, úrovně se neokoukají (každý je jiný), pokud jste rychlí, zabere vám tak 2 hodiny, nicméně si ji klidně můžete zahrát znovu, třebas na vyšší obtížnost (jediné změny k těžšímu které jsem si všiml je absence power-upů a menší plošiny ve skákacích pasážích), která vám zpřístupní další bonusové úrovně.

Co mě však štve, je nulová návaznost (některých) úrovní, nechápu, jak mohu v jednu chvíli bojovat s nějakým antickým bohem nebo co to bylo, a ve druhé být na nějaké základně na nějaké cizí planetě. Ale to je víceméně jen kosmetický ráz, naštěstí Round 2 tyto neduhy odstranilo.

Troufám si tvrdit, že může oslovit i někoho jiného než děti.
+14+14 / 0