Flyff

Fly for Fun

25.12.2005

free to play

Flyff je MMORPG od korejské společnosti Gala Lab (původně Aeonsoft). Herní svět se skládá ze čtyř ostrovů, mezi kterými se hráč může od 20. levelu pohybovat létáním na speciálním prkně nebo koštěti. Každá postava si na 15. levelu volí mezi čtyřmi základními povoláními, které jsou později specializovány. Stejně jako v ostatních hrách tohoto žánru hráč převážně bojuje s příšerami, za což je odměněn penězi na vylepšení zbroje a zbraní a získává zkušenosti na vylepšení speciálních schopností. Také se klasicky může připojovat do guild, plnit úkoly, bojovat nebo obchodovat s ostatními hráči či chovat zvíře.

Tuto hru jsem s (ob)časnými přestávkami vydržel hrát několik let, ačkoliv nejvyšší úroveň postavy, na kterou jsem se dostal, je 52, přestože jsem se snažil ho překonat, nešlo to. Zisk zkušeností byl příliš nízký (ztráta zkušeností při smrti tomu také přispěla), stejně tak zisk peněz (ceny jsou navíc velmi vysoké, především ná mezihráčském trhu), navíc šance na drop nějakého dobře prodatelného předmětu (například moonstonu, pomocí kterého se dají vylepšit některé předměty) je neuvěřitelně malá (kolik mi jich padlo se dá spočítat na prstech jedné ruky).

Zde je vidět největší slabina této hry, tedy naprosto neuvěřitelná zdlouhavost, grind a jednotvárnost. Tato hra opravdu není vhodná pro "občasné" hráče, takoví by se úrovně 150 (nebo jaká úroveň je dnes maximální) snad ani nedožili.

Mezi klady patří především herní svět, který je rozsáhlý a rozmanitý, a soundtrack, který ještě více umocňuje již tak slušnou atmosféru jednotlivých lokací.

Free to play systém je nastavený slušně.

Závěrem - Pokud do hry nechcete vrazit velké (opravdu) množství času, bohatě vám bude stačit dostat se na level 20, kdy se vám zpřístupní létající mounti.

Pro: Malebný a poměrně rozmanitý svět, soundtrack.

Proti: Grind, malé možnosti vývoje postavy, repetitivnost, a opět grind.