Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentáře

Star Wars: Knights of the Old Republic

  • PC 100
Knights of the Old Republic známé jako KOTOR, je asi moje nejoblíbenější Star Wars hra a jedna z mých nejoblíbenějších her, které dokážu hrát do dneška, i přes menší problémy co hra má.

V čem vlastně KOTOR vyhrává nad ostatními SW hry? Začněme s negativem a to je soubojový system, není špatný, ale není moc dobrý, je takovej strategicky zaměřený spšíe, ale jestli chce člověk pořádný boje se světelný meči, sem bohužel nešáhne. To je vše ke negativnímu, na svoji dobu, kdy hra vyšla to mělo skvělou grafiku. Já však musím vychválit hudbu. která je tak Star Wars, jak jen to jde a při tom nejde zapomenout, atmosféra planet je prostě skvělá i celkově hry samozřejmě.

Dobré je i rozhodování o tom cco se stane, má to i vliv na příběh, což je fajn a člověk se pak i usmívá, co na té planetě mohl udělat.

Skvělý jsou však postavy, celá posádka je dobře napsaná, včetně hlavní postavy, která ale bohužel nemá vlastní hlas. Negativní by někdo mohl brát, že přímo hlavní záporná postava, není nějak super, ale vyvažuje to jiná věc, a to že hlavní hrdina je Darth Revan, který to však do určitého bodu příběhu neví.

Pro: Hlavní posádka, včetně hlavního hrdiny, atmosféra, hudba, planety, rozhodování

Proti: Pokud někdo hledá hru zaměřenou na boj se světelný meči, není to pro vás.

+14

Star Wars Jedi: Fallen Order

  • PC 80
Nějakou dobu mě trvalo než jsem to dohrál, hra se mi velice líbila, i když některý skákačky.... no :D

Hra je v celku zábavná, pro mě jedna z těch lepších her ze Star Wars, ne však nejlepší, problém mám v některých věcech. Hra má skvělou atmosféru a hudbu. Avšak kromě hlanvího hrdiny a hlavní záporaka. jsou ostatní postavy poněkud ze slabšího soudku. Bohužel budu srovnávat.

Zpočátku mě hra velcie bavila, takže jsem tady tomu dál 95 procent, ke konci už však to ztrácela dech, a mě to přestalo tak nějak bavit. Nakonec jsem to douhrál, ale až po nějaké době, což pro hru není moc dobře. Konec byl velmi zábavný.
Co se týče soubojů, nejsou špatný snaží se přiblíž k Soulovkám, což ne vždy je špatně, ale upřímně kdybych to měl srovnat třeba s Jedi Knight, tak jsme zase bohužel někde jinde. Co se týče líp napsaných postav, tam prostě dobře funguje KOTOR 1-2, dokocne oba KOTORy mají mnohem lepší atmosféru. Přesto hodnotím souboje a atmosféru jako dobrou věc na téhle hře.

Co však nehodnotím dobře jsou mapy se skákaním a šplháním, u některých map je to sice dobrý, ale po čase jsem si začal říkat, a musí tady být takhle zbytečně daná další skákačka? Já chápu, že se má člověk snažit k něčemu dostat, což je fajn, ale někdy toho bylo prostě moc a místo zábavy to začalo nudit.

Pro: Atmosféra, hudba, hlavní postava, i hlavní záporná postava hry.

Proti: Ostatní vedlejší postavy, skákačky se začnou po čase opakovat a začnou nudit.

+10

Shenmue III

  • PC 100
Shenmue se vrátilo a já dal stovku, pozor nemám k prvním hrám žádnou nostalgii, takže to co hodnotím je jak mě hra skutečně bavila. Tedy dal jsem stovku, bavili mě všechny tří díly Shenmue, byť zrovna u trojky jsem přemýšlel, že dám míň. Jsem však ochoten mnoho věcí odpustit., kvůli rozpočtu.

Je možná škoda, že příběh není dokončen, ale větší škoda by bylo nepoznat více postavu Shenhua, která se objevila na konci druhého dílu, kdyby příběh byl ukončen ve trojice, nejspíš bychom jí nikdy pořádně nepoznali a to by byla velká škoda. Větší škoda, je však že se za ní nedalo hrát, což bylo původně v plánu.

Hudba téhle hry je skvělá, já soundtrack všech třech her Shenmue mám hodně rád. Je hodně příjemný.

Postavy: nadále platí že se rozvíjí, hlavně náš Ryo, který byl zpočátku první hry naprostý psí čumák. Shenhua, která změnila dabing, má teď příjmený hlas, tedy pokud hrajete hru v Japonštině.

Minihry, tahle hra hodně vsází právě na minihry a semi-otevřený svět, a tohle je vlastně co jsem hledal, proto mě to hodně bavilo. Tedy všechny tři hry, pracovat i bojovat.

Negativní je asi, že příběh se moc neposunul, neřekl bych vůbec, jistý posun tam je, jen to není moc. Shenhua v druhé polovině někam chodí, ale díky tomu, že vlastně se nestalo co bylo v plánu, tak nevíte co dělá. Jedna věc - jestli někdo si zapnul anglický dabing, je to jeho blbost, ale já musím napsat, že to bylo nesnesitelný.

Pro: Hudba, postavy, atmosféra, minihry

Proti: Ne moc velký posun v příběhu. V druhé půlce hry linka Shenhua. Anglický dabing.

+6 +8 −2

Koihime†Musou ~A Heart-Throbbing, Maidenly Romance of the Three Kingdoms~

  • PC 100
Jak to napsat? To je těžká otázka, do jedné doby byla moje nejoblíbenější vizuální novela série MuvLuv, avšak od chvíli co jsem si zahrál první Koihime, se tahle série dělí o první místo. Tak je jasné, že tu stovku dám i když zde vypíšu i nějaké ty negativa. Hrál jsem tedy PC verzi, která byť má Hentai scény je docela ochuzena o bojové scény.

Vizuální novela mě velice bavila, postavy byli skvělý a když jím přijde člověk nachuť, tak je i pro něj vizuální novela skvělá. Samozřejmě že však se musím napsat, že pokud si nějak člověk neoblíbí postavy, tak se mu bohužel nebude líbit ani novela. Tady je to fakt hlavně zaměřený na postavy. Příběh třech říší je však skvělý a hlavní záporáci mají docela zajímavý důvod, který mě docela překvapil.

Hudba je skvělá aspoň tedy některý její části, něco jsem si zapamatoval, něco bohužel ne.

Je to pěkně nakreslený, Hentai scény samotný, jsou celkem pěkný, byť musím napsat, že bych byl radši kdyby některý scény z toho neexistovali (Futanari není můj oblíbený).

Menší dodatek, pro někoho i negativum, pokud znáte příběh třech říší, tak vás tohle též může zklamat, jelikož příběh třech říší by se dal popsat jako strašný boj o moc, tady to tak úplně není.

Pro: Skvělý postavy, dobrá kresba, zajímavý příběh.

Proti: Pokud vás nechytí postavy, tak je vás vizuální novela nebude bavit, futanari (Pc verze).

+7