Gas Station Simulator

15.09.2021

Jde o simulátor budování a provozování benzínky u staré americké dálnice Route 66.
Koupíte si opuštěnou a zdevastovanou stanici uprostřed pouště a znovu ji probouzíte k životu a navracíte jí její prosperitu. Nejdříve musíte stanici uklidit, vyhodit staré a zničení zařízení a nahradit ho novým, opravit budovy, vymalovat zdi a přidat dekorace.
Obsluhujete zákazníky, prodáváte zboží, najímáte zaměstnance a vyděláváte peníze pro další expanzi a vylepšení. Získáváte také reputaci, která k vám přiláká nové zákazníky.
Jedním z prvku hry je různý přístup k řízení vaší společnosti a různé řešení situací, které hra vytváří.

Herní výzva 2022 - 8. Rodina nadevše

Já vím, je to netradiční hra na tuto kategorii, ale opravdu jsem nechtěl hrát nějakou velkou příběhovou hru. A na tuto hru jsem byl hodně zvědavý.

Tato hra má obrovský spád ze začátku, že nevíte co dřív. Velmi rychle si člověk odemyká různé služby své pumpy. Kromě tankování to je servis vozidel, prodej zboží, myčka nebo doplňování zboží. Většina je formou menší minihry. Navíc k tomu jsou i minihry, které s pumpou nesouvisí - RC autíčko, házení odpadu do popelnice (a překonat vlastní rekord), krmení krokodýla, minigolf. Je tu toho tolik, že bez zaměstnanců se nedá vše stíhat. Na vše dohlíží váš mafiánský strýc, který se na vás přijde podívat.

Po hektickém začátku, který uteče jako voda najednou přijde stereotyp. S prvními zaměstnanci najednou máte více času na jiné aktivity. Nakonec zjistíte, že nejvýnosnější je servis a myčka a pendlujete hlavně mezi tím. Do toho musíte objednat zboží, zajistit tlak v nádrži na myčku, uklízet stanici či toalety. A to furt není všechno. Raz za čas se objeví písečná bouře a její následky musíte uklízet z cest. Jinak se auta zaseknou. Tady je taková srandička, že vlastním smetákem můžete auta doslova odmést. Nesmím zapomenout i na mládežníka, který chodí a čmárá na zdi vaší vysněné stanice.

Na hře jde vidět, že ji tvořili Poláci. Ve hře totiž nechybí polské národní auto Maluch. Což je vtipný easter egg, když se hra odehrává v americké poušti :)

Hra má menší bugy, hlavně grafické - objekty skrz sebe, dále bagr Rudy (který je zápor této hry) a občasné pády hry.
Bagr je ve hře asi nejotravnější věc. Je neskutečně pomalý, má obrovskou spotřebu a pomocí něj se uklízí písek z cest okolo pumpy. Takže ho musíte používat. A nejde ani vylepšit.

Pro: Opravdu rychlý spád hry, množství aktivit, potenciál hry, grafická stránka

Proti: Pády hry, bagr Rudy, po čase stereotyp