Koihime†Musou ~A Heart-Throbbing, Maidenly Romance of the Three Kingdoms~

Koihime†Musō: Doki Otome Darake no Sangokushi Engi

BaseSon •  Yeti (PS2)
26.01.2007
28.02.2011
15.06.2012
09.07.2012

Když se Kazuto Hongou pokusí chytit neznámého studenta při krádeži vzácného čínského zrcadla ze sbírky místní akademie, je vrácen zpět v čase do alternativní historie. Ihned po svém přesunu jej napadne skupina banditů. Zachrání ho Kan'u, skutečným jménem Guan Yu, jedna z nejslavnějších postav čínské historie. Kazuto zjišťuje, že jeho příchod byl již předpovězen a v roli "Vyslance z nebes" má sjednotit válkou zkoušenou Čínu.

Příběh Koihime Musou je inspirován známým čínským historickým románem Romance of the Three Kingdoms (česky Příběhy Tří říší či také Romance o Třech královstvích) spisovatele Luo Kuan-čunga. Hra si z něj vypůjčuje základní premisu s výjimkou toho, že všechny postavy jsou ženy. Důležitou součástí jsou i taktické bitvy, kde si hráč vybere generála a stratéga s jejichž pomocí udává různé formace své armádě.

Hra spadá do subžánru eroge, tudíž obsahuje velké množství erotických scén. Oficiální anglický překlad a vydání obstaral MangaGamer v únoru roku 2011.

Jak to napsat? To je těžká otázka, do jedné doby byla moje nejoblíbenější vizuální novela série MuvLuv, avšak od chvíli co jsem si zahrál první Koihime, se tahle série dělí o první místo. Tak je jasné, že tu stovku dám i když zde vypíšu i nějaké ty negativa. Hrál jsem tedy PC verzi, která byť má Hentai scény je docela ochuzena o bojové scény.

Vizuální novela mě velice bavila, postavy byli skvělý a když jím přijde člověk nachuť, tak je i pro něj vizuální novela skvělá. Samozřejmě že však se musím napsat, že pokud si nějak člověk neoblíbí postavy, tak se mu bohužel nebude líbit ani novela. Tady je to fakt hlavně zaměřený na postavy. Příběh třech říší je však skvělý a hlavní záporáci mají docela zajímavý důvod, který mě docela překvapil.

Hudba je skvělá aspoň tedy některý její části, něco jsem si zapamatoval, něco bohužel ne.

Je to pěkně nakreslený, Hentai scény samotný, jsou celkem pěkný, byť musím napsat, že bych byl radši kdyby některý scény z toho neexistovali (Futanari není můj oblíbený).

Menší dodatek, pro někoho i negativum, pokud znáte příběh třech říší, tak vás tohle též může zklamat, jelikož příběh třech říší by se dal popsat jako strašný boj o moc, tady to tak úplně není.

Pro: Skvělý postavy, dobrá kresba, zajímavý příběh.

Proti: Pokud vás nechytí postavy, tak je vás vizuální novela nebude bavit, futanari (Pc verze).