Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Ross

Ross

Rostislav • 30 let • Řidič tramvaje • Ostrava (ČR - kraj Moravskoslezský)

Komentář

Přejít na komentáře

Foundation

  • PC 80
Tahle hra je tak kouzelná odreagovačka. Doporučuji všem, kteří mají rádi klasické středověké strategie - zde se nudit nebudete. A čím, že je ta hra tak úžasná? Kromě grafiky? Už teď v EA má poměrně dost obsahu, obsahuje komplexní simulaci vesnice, spoustu surovin na výrobu.

Po rychlém pochopení základních mechanik vás už nic nepřekvapí. Stačí postupně plnit různé úkoly, čímž získáváte poměrně dost peněz. Co mi vadilo je, že obchodovat můžete vždy se stejným sousedem, který nabízí v každé mapě stejné suroviny. A ze začátku obchodovat budete. S rostoucí vesnicí je stále složitější zajistit blaho svých obyvatel. A stává se, že utečou do jiné vesnice.

Hra nemá endgame, ani kampaň. Ani ty úkoly nemusíte plnit a stačí si jen tak stavět. Což je možná škoda. Hra končí tím, že postavíte Klášter, což je vlastně poslední budova. Cesta ke klášteru je ale samozřejmě dlouhá.

Ještě se zmíním o vojsku. Zde je to celkem primitivní. Stačí tak 15-20 vojáků a vyhrajte každou bitvu, která se odehrává mimo mapu. Vojáci odejdou, 3x porazí cizí vojsko a pak přijdou. A donesou velké množství peněz a surovin. Dokonce i nějaké blueprinty, ale mě zatím nedonesli ani jednou. Boj je jeden z úkolů, co po vás král chce.

Hodnotím hru ve verzi 1.8. Letos by měla hra dostat update 1.9 a prý se chystá konec EA. Tak uvidíme.

Pro: Nádherná grafika, hudba i doprovodné zvuky. Hra se hraje opravdu dobře, rostoucí obtížnost. Čeština už v základu.

Proti: Opakující se úkoly, postavením klášteru už není moc co dělat. Maximálně optimalizovat svou vesničku.

+13