Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

Kingdom Come: Deliverance – A Woman's Lot

  • PC 85
Velice povedené rozšíření základní hry. Moc jsem ocenil první část, kde hrajete za Terezu, a zažijete za ni jak každodenní rutinní práci, tak odlehčené diskuze a problémy vesnických dívek vábící nápadníky, až po trochu adrenalinu v nebezpečných situacích. Ke konci pak přijdou těžké nezapomenutelné drastické chvíle při nájezdu Kumánů. Vše je podáno uvěřitelným stylem a postavy se chovají velmi lidsky, jak již bylo zvykem v původní hře. Velice uspokojivé je, že se vám uzavře další smyčka příběhu, tzn. dozvíte se, co se dělo s Terezou jak před nájezdem na Skalici, tak poté, a jakým způsobem se pak setkala s Jindřichem. Velká spokojenost.

U druhé části, příběhu Johanky, mě původně docela rozladilo, že nehraji za Johanku, ale klasicky za Jindřicha. I úkoly mi přišly takové standardní, podobné základní hře. Když se člověk zamyslel, tak tam autoři poměrně dobře znázorňovali úděly rozličných žen, se kterými přijdete do styku (ale notak!), ale nepřišlo mi to nic zas tak zvláštního, co by si zasloužilo rozšíření. U kajícné pouti jsem pak nevěřícně kroutil hlavou a říkal si, že autoři fakt hodně přestřelili. Ale vyústění příběhu (to nehodlám spoilovat ani ve spoiler tagu, zahrajte si to a nechte se překvapit) bylo naprosto perfektní, a vymazalo to mé připomínky z předchozích několika hodin hry. Hraní za Jindřicha dávalo smysl právě kvůli tomu závěru. Ten byl překvapivě detailně a kvalitně zpracovaný, včetně několika možných variant zakončení, ve kterých se odrazily vaše předchozí rozhodnutí v tomto minidobrodružství (jen škoda, že autoři viditelně již neměli čas/rozpočet kvalitněji zpracovat čtvrtou, tak trochu tajnou variantu konce příběhu - když potají zavraždíte biskupa, přímo na pozemku kláštera).

Celkově jsou tedy oba příběhy výborné, jen ten druhý, Johančin, se pořádně rozjede až kousek před koncem. Jednoznačně mohu doporučit.

Celkové hodnocení: Výborná / Nářez
+25