Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentáře

Polda 6

  • PC 85
Hru jsem zhltl na jedno posezení jen s malými přestávkami na vykonání potřeb. Začal jsem v osm večer a někdy kolem tři čtvrtě na tři ráno ji dokončil. Rozhodně se mi to často nestává, že by mě některá hra chytla tolik, abych jí po hodině hraní nevypnul a nevrátil se k ní třeba až za týden. Už to je dobré měřítko, jak se hra povedla.

Hra je o poznání jednodušší, než ostatní díly série. Řadí se i k jednodušším v rámci žánru. Na druhou stranu to má taky své kouzlo, jelikož hra tím pádem má rychlejší tempo. Kdyby hra byla těžká, nejspíše by zabavila jen okrajovou část hráčů, které baví kreslit si poznámky, řešit další postup klidně i hodinu a celkově zápasit s obtížností. V dnešní době, když už nemám tolik času mi vyhovuje právě ta casual cesta, kterou si zvolil nový Polda. Minulé díly podle mne tak uvolněné nebyly (průser je, že v nich to určitě nebyl záměr autorů), jelikož jste se občas zasekli na něčem, co by vás nenapadlo ani za 2 hodiny, protože to úplně odporovalo lidskému rozumu. :) V novém Poldovi se to téměř úplně podařilo vymýtit a hru dokáže dohrát bez návodu určitě každý.

Velice se mi i líbí zobrazení aktivních míst, pixelhunting již díky tomu neexistuje. Poprvé jsem si tohoto prvku všiml v Poslovi smrti 2. Vítám i to, že hra vám jasně dá najevo, že teď je potřeba zkombinovat předměty z inventáře tím, že se v oblasti vyskytne stůl na odkládání. Zase to vymítilo další neduh série Polda - náhodné kombinování všech předmětů v kapse, protože jste nikdy nemohli čekat, co po vás hra bude chtít.

Dabing Luďka Soboty je opět skvělý a Martina Dejdara taky, i když daboval Dejdar více postav, dokázal ke každé vytvořit jiný hlas. U jejich hlášek jsem se smál často nahlas. U ostatních herců, hlavně Jiřího Mádla jsem byl zklamán, nepřišlo mi, že by se tolik snažili. Graficky hra exceluje, jenom snad na trhané animace jsem si musel chvíli zvykat. Pozadí herních obrazovek od Karla Kopice nemají chybu a do oddechové atmosféry této hry sedí.

Když to shrnu, tak hra za ty peníze stojí. Pokud ji chcete někomu darovat k Ježíšku, myslím že v klidu můžete. Já se bavil. Zdá se mi, že v Zima Software se poučili s chyb a Polda 6 je důstojný comeback. Podle mne i předčil své předchůdce. Nabízí se i jisté srovnání z filmového odvětví. Každý jistě zná filmovou sérii American Pie. Původní tři filmy vyšly v přibližně stejné době, jako předchozí díly Poldy. Jak ty filmy, tak i hry Polda jsou průměrné počiny, které buď někoho nadchly a někoho míjely obloukem. V obou případech přišel po 9 letech comeback. V případě American Pie se to povedlo a nový film předčil staré. V případě nového Poldy to ještě není jisté, ale já si myslím, že je to zrovna tak.

Pro: Grafické zpracování, dabing některých herců, tempo, scénář, hlášky, zlogičtění potupů

Proti: Animace, dabing "vedlejších" herců,

+14

Condemned: Criminal Origins

  • PC 60
Celkem jsem byl natěšenej, když mi hru popisoval kamarád. Zklamala, ze začátku se to tvářilo, že to bude dobrá hororová detektivka, ale zmýlil jsem se.

Nelogičnosti v příběhu bych ještě překousl (u takovéto hry jde podle mne spíš o ten herní zážitek), ale systém zbraní mě vyloženě štval. Autoři nejspíše chtěli omezeností vašeho momentálního zbrojového arzenálu navodit lepší atmosféru, jenže se to jaksi nepovedlo. Vždy, když jsem musel zahodit pistolku, abych se mohl sekyrou probít přes dveře, tak mě v hlavě furt vrtala myšlenka, že jestli má ten maník tak plné kapsy, tak si jí mohl dát alespoň za kalhoty, vždyť mu jde o život, kdo by v takový situaci nechal ležet na zemi jednoruční zbraň? Navíc to, že chlápek od FBI zachází se střelnými zbraněmi, jako kdyby to byly jednorázové foťáky je k smíchu. Naopak taser mě mile překvapil a k souboji na blízko také nemám žádné výhrady, ten jsem shledal velice povedeným.

Vyšetřování je spíše takové, že žádné není, alespoň volba nástroje nemusela být automatická.

Za sebe můžu říct, že hra zase tak špatná nebyla, celkem jsem se i bavil a místy byla atmosféra hodně dobrá, ale díky těm zásadním nedostatkům nemám vůbec chuť ji hrát znova, a hře, kterou nechcete hrát znova, vysoké hodnocení dát nemůžete.

Pro: Místy atmosféra, souboje na blízko, vizuální stránka

Proti: Systém zbraní, vyšetřování

+18