Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Libor Palička • 49 let • Urolog • Kroměříž (ČR - kraj Zlínský)

Komentář

Přejít na komentáře

Hard Reset

  • PC 60
Komentář k Redux verzi

Hard Reset je prvotina polského studia Flying Wild Hog. Z prezentací hry jsem nabyl dojmu, že se jedná o old school 3D akci, takže jsem si titul zařadil do mého seznamu povinných titulů. Ovšem hra mi ležela na disku opravdu dlouho a i když je hra relativně krátká, alespoň dle dostupných údajů, co jsem zaregistroval, vlastní hraní se táhlo jako týden před výplatou.

Hard Reset jsem nakonec dohrál, ale mé hodnocení spadá do šedého průměru, koneckonců jako monotónní šedivé grafické zpracování. Hra je sci-fi akcí, v níž se snažíte zachránit Bezoár, poslední baštu lidského odporu před stroji, jež převzaly nadvládu nad světem. Příběh je prezentován komiksovými předěly mezi úrovněmi, které jsou zajímavě graficky pojaty.

Ovšem vlastní hra je graficky notně stereotypní. Úvodní lokace jsou obohaceny pestrými neony, jež trochu evokují Blade Runnera, ale později mi připadaly stále vizuálně podobné, i když se prostředí částečně mění. Hard Reset je klasickou arénovou akcí, v níž se na vás po dosažení klíčového bodu začnou vrhat nepřátelé v podobě strojů a robotů různého typu i velikosti.

Zmiňovaný old school vidím jedině v přítomnosti secretů, které spočívají zpravidla v odpalování zdí nebo nalezení nějakého zapadlého koutku. Ani se nemůžete zpětně vracet, jelikož se cesta zpět obvykle zablokuje. Levely jsou zpravidla klikaté, ale cesta je lineární, bez nutnosti přílišného přemýšlení o dalším postupu. Vlastně jsou zde ještě lékárničky, což v současné době je také příznakem retro vlny.

Akce je docela monotónní, strojů není příliš mnoho typů, jejich inteligence spočívá v tom, že se na vás slepě vrhají, takže se neustále opakuje schéma kličkování mezi nimi a palba s vašich zbraní. Musíte zlikvidovat všechny protivníky, než se posunete dále v mapě. Se zbraňovým vybavením jsem nebyl spokojen. Máte na výběr ze dvou typů - palných a plazmových, a ty si postupně upgradujete za získané zkušenostní body u terminálů. Nakonec tedy dostanete do ruky klasický raketomet, brokovnici či kulomet jako v klasických 3D akcích. Ale klasické schéma sbírání zbraní by mi bylo milejší.

Obtížnost je nastavena vcelku příjemně, na střední obtížnost jsem procházel bez větších záseků. Redux verze disponuje rychlým uložením, na rozdíl od původní verze, zde by asi hra pro mě byla větším problémem.

V každé misi máte stanoven počet bodů. kterých byste měli v levelu dosáhnout, nicméně není jasné, co vlastně máte dělat. V úvodu body přibývají za ničení prostředí, ale později, kde tato výzdoba není, jsem se tímto ukazatelem zkrátka přestal zabývat.

Pochvalu zaslouží bossové, jeden na konci základní hry a druhý v rámci datadisku, kdy jim postupně opižláváte zranitelná místa, tak jak vám hra naznačuje. Nejsou příliš obtížní, ale jen tak se rozhodně nevzdají. Ještě musím zmínit klasický neduh her od Flying Wild Hog, a to náročnost na grafickou kartu, která mi jako u Devolver Land Expo hučela jako o závod. I když jde o starší titul.

Hard Reset zkrátka nebyl mým šálkem kávy a nedokázal jsem se naladit na sci-fi vlnu, kterou prezentuje. Nejde o vyložený průšvih, ale pro mě jde pouze o průměrný titul, na který asi brzy zapomenu a spíše než klady se mi vybavují zápory.

Pro: Rychle odsýpající akce. Bossové.

Proti: Monotónní grafika, nízký počet typů nepřátel. Lineárnost. Systém vylepšování zbraní.

+26