Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

Police Quest: In Pursuit of the Death Angel

  • PC 75
Třetí série Questů od Sierry se odehrává v policejním prostředí. Na první pohled se to nemusí zdát, ale hra je díky tomu výrazně odlišná. V základu jde samozřejmě o klasickou adventuru ovládanou pomocí skvělého parseru. Důležitý je postupný vývoj / povyšování hlavního hrdiny Sonnyho. Na začátku řešíte běžné přestupky jako jízda na červenou nebo v opilosti. Postupem času se vynoří velký případ na protidrogovém oddělení, který tvoří hlavní část hry. Mimo pro adventury běžných lokací strávíte část herní doby v autě. Nejdříve je nutné hlídkovat a chytat provinilá vozidla, později už jde pouze o dopravu na správné místo. V první fázi jsem měl občas problém poznat zda jsem něco neopomněl nebo zda musím ještě chvíli hlídkovat. Vždy po nějaké době nahlásí centrála přestupek, který je třeba řešit. Později je už následující krok jasnější a postupuje se svižněji. 

Při všech činnostech je nutné dodržovat policejní postupy a to naprosto přesně. Před jízdou si zkontrolovat vozidlo, přečíst zatčeným práva, prohledat je a nebrat zbraň do vězení, to je jen několik z řady předpisů. Vše je naštěstí pěkně popsáno v manuálu. Takhle to možná působí otravně, ale při hraní je to super a perfektně to doplňuje atmosféru. Obtížnost je spíše vyšší, ale postupy jsou na dobovou adventuru překvapivě logické. Na realističnosti je vidět spolupráce opravdového policisty. Trochu problematické je řízení vozidla. Jde spíše o zvyk, po prvních pár cestách a nehodách jsem dostal řízení do ruky a v druhé polovině hry jsem jízdu neopakoval ani jednou. Městečkem prochází dálnice, ale bohužel není nutné na ni vůbec najíždět. U jediné minihry - pokeru - jsem měl asi štěstí, vyhrál jsem tak 2 ze 3 her. Grafika se mi tradičně moc líbí, ale zvuk je nejslabší částí hry.  Nakonec jsem si hraní hodně užil a to jsem čekal, že mě to bude bavit méně než Space nebo King's Questy. Teď se jdu vrhnout na SCI remake a pak asi hned druhý díl.
+25