Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

Catie in MeowmeowLand

  • PC 80
Kdyby někdo tvrdil, že příhody malé Catie přineslo studio Amanita, neměl bych problém tomu uvěřit. Hratelnost je v podstatě stejná jako u Samorosta a podobných titulů. Hra také přináší krásně malovanou grafiku doplněnou o povedenou hudbu. Inspirace je tedy jasná a musím uznat, že se vše povedlo. Ne vždy je jednoduché podchytit podstatu nějaké hry a vytvořit podle toho vlastní. Catie je zábavná od začátku do konce, na každé obrazovce je nějaká nová hádanka nebo prapodivné stvoření. Děj, jak je poznat i z názvu, připomíná Alenku v říši divů a tak je jasné, že podivnostmi hra jen přetéká. Nerad bych aby z výše uvedeného vyplynulo, že je hra jen nějakou kopii, jde o dostatečně svébytnou záležitost.

Poznat jsou i jiné vlivy, nejvíce mě potěšila variace na kočkobus z filmu Můj soused Totoro. Dle očekávání je hra plná koček různých velikostí a tvarů, pokud máte tyto mazlíčky v oblibě, je to velké plus. Obtížnost je nastavena spíše nižší, hra na začátku ukáže základní principy a pak už vše běží hladce. Na pár obrazovkách jsem měl krátký zásek, ale obvykle šlo jen o přehlédnutí aktivního objektu. Průzkum obrazovek se vyplatí i kvůli nepovinným sběratelským aktivitám. Veškerá komunikace probíhá jen za pomocí gest, obrázků a zvuků, takže je vhodná i pro hraní s nejmenšími. U slovenské hry je dle očekávání k dispozici i slovenský jazyk, ale překvapivě i český. Nehraje to ovšem moc velkou roli, jde vlastně jen o překlad menu. Herní doba asi 3 a půl hodiny celkem jde, ale pár obrazovek navíc bych uvítal. To je ale obecný problém tohoto pod-žánru. Catie se mi trefila do vkusu i momentální nálady a hraní jsem si užil. Pokud máte podobný styl her rádi, tak mohu Catie in MeowmeowLand jedině doporučit.
+23