Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Han22

Han22

Martin Halilovič • 42 let • Brno (ČR - kraj Jihomoravský)

Komentář

Přejít na komentáře

Alien Incident

  • PC 60
Herní výzva 2019 - 6. "Severní vítr": Dohraj hru, jejíž hlavní vývojář pochází ze skandinávských států kromě Švédska (Dánsko, Finsko, Island a Norsko).

Alien Incident se mi kdysi při dohrání příliš nelíbil, takže bylo na čase zjistit vlastně proč. No a hned při spuštění jsem viděl první slabinu. Po celkem slušném intru se objeví grafika samotné hry, která je bohužel sto let za opicema. Nevypadá to jako z roku 1996, ale spíše o 3-4 roky starší. Nejenže je grafika v nízkém rozlišení, ale je taková celkově nezajímavá, renderovaná část na vesmírné lodi to zrovna nevylepšuje. Nevýraznost se týká i hudby, dabing chybí úplně.

Příběhově je to standart, taková blbinka pro nejmenší. Šílený vědec přitáhne svým vynálezem k Zemi mimozemskou loď, za což ho mimozemšťané promptně unesou. Do jeho záchrany se pouští desetiletý synovec Ben. Což kromě jedné mimozemské entity a narážky na mistra Yodu ze Star Wars je asi tak vše. Ještě mě bavil mimozemský boss jménem Boss, jeho chování k podřízeným nemá chybu.

Hratelnost je ale fajn. Veškerá interakce probíhá jedním tlačítkem (překvapivě pravým), předměty jsou slušně viditelné, Ben sbírá většinou potřebné věci a logicky je používá. Operujete na celkem malém prostoru a většinou je Vám přesně jasné čeho chcete dosáhnout. Ve hře navíc prakticky až na 2-3 výjimky nejsou dialogy. Takže hra svižně utíká (až na jedno nechutné stromové bludiště), procházíte domem a jeho okolím, dostanete se na vesmírnou loď, uděláte tam pár drobností... a hra skončí. Po dvou hodinách! A to podotýkám, že jsem do návodu kouknul jen dvakrát. Na youtube je longplay, kde se časomíra zastaví na 1h a 15m. Což mi na adventuru přijde zatraceně málo.

Alien Incident není v zásadě úplně špatný, jen je to krátký malý projekt s hratelností a scénářem pro ty mladší.

Pro: Jednoduchá obtížnost a logické kombinace a hádanky, ovládání, občas humor.

Proti: Na dobu vzniku zastaralá grafika, absence dabingu, lze dohrát za necelé dvě hodiny.

+10