Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentáře

< >

Mercenaries 2: World in Flames

  • PC 95
Mercenaries 2 obsahuje obrovskou mapu. Je plná hor, měst, vesniček a deštných pralesů. Na moři objevíte ostrovy, těžařské rafinerie a nespočet gigantických lodí, na kterých si užijete kupu zábavy při jejich ničení. V této hře můžete srovnat se zemí cokoliv od malého domečku přes celé město. Výbuchy jsou strašně realistické. Ale i nepřátelé umí pár takových udělat a to se potom hezky zapotíte ve snaze z nich utéct.

Jenže když je všechno okolo vás zničené. Všechny domy, auta a tak dále, budete muset jít po svých ale na to je mapa příliš velká. Můžete si třeba ukrást dopravní prostředek, jak už bylo řečeno nebo si ho prostě nechat poslat. Když například skončíte uprostřed moře a nikde není v blízkosti loď, můžete si ji klidu nechat poslat přímo k vám. Takže když skončíte někde v zapadákově, rychle se tak odtamtud můžete dostat.

Hra bohužel obsahuje i pár chybiček. Mezi ně patří špatné nastavení rozlišení nebo dokonce spadnutí celé hry. Dále grafika je sice perfektní, ale jen do té doby než se kouknete na vzdálený horizont, tam už krapet hapruje. Na ovládání si musí člověk zvyknout a je trochu konzolové, ale to je tak asi všechno. Jinak je hra velice chytlavá. Hlavně díky ničení jakýchkoliv objektů a náplni misí. Ty jsou velmi zábavné a různorodé. Užijete si jak klidné ježdění po horách, tak třeba složitější mise při kterých použijete hned několik různých způsobů řešení.

Celou recenzi naleznete zde - http://www.vytukej.cz/novinky/mercenaries-2-world-in-flames-recenze/

Pro: Otevřený svět, Množství vozidel, Skvělá hratelnost, Zničitelnost prostředí

Proti: Technické nedostatky, Množství chyb

+12

The Adventures of Tintin: The Secret of the Unicorn

  • PC 70
Kromě hraní příběhové linie nám Ubisoft do hry ještě přidal kooperační mód, který je zcela odlišný od původního příběhu pro jednoho hráče a filmu. A to většinou když hrajete za bizarní mysl kapitána Haddocka. Když hrajete za jeho prapředka Sira Francise Haddocka můžete procházet obrazy a odemykat předměty.

A za kapitána zase třeba rozdávat údery ze spodu. Při kooperaci musíte taky sbírat všechny mince a získávat skryté poklady podél své cesty. Narazíte na nějaké ty Bossy jako obří piráty a taky šílené úrovně, například hlavně tu co je vzhůru nohama. Spolu s mnoha postavami si můžete měnit i oblečení.

Pak je tu režim výzvy, který není tak skvělý jako kooperace, ale nabízí mini hry, které jsou založeny na sbírání či vítězném času a jsou ve 3D. Opět budete používat letadlo, šerm a střelbu. Tyto legrácky Vás po čase bohužel brzy omrzí a budete se u nich krapet nudit. Hra nabízí i některé bonusy, které se Vám budou určitě líbit. Můžete si tak přehrát zajímavé cutscény nebo si odemknout biografii postav.

Hra - Tintinova dobrodružství je sice určena mladší generaci, ale je velice zábavná a vtipná. Zároveň obsahuje mini hry i kooperaci a některé velice poutavé částí příběhu Vás strhnou až do konce. Grafika společně s hudbou a dabingem jsou velice skvěle udělány.

Celou recenzi najdete zde - http://www.vytukej.cz/recenze/tintinova-dobrodruzstvi-recenze/

Pro: Animovaná grafika, Poutavá hudba, Bravurní dabing, Pejsek Filuta, Kooperační mód

Proti: Občasný stereotyp, Krátká hrací doba, Zmatená kamera

+6

Lost Planet 2

  • PC 95
Lost Planet 2 je velice povedená akční střílečka s různorodými mapami. Kooperace pro živé hráče je skvěle zmáknutá. Pokud opravdu společně spolupracujete a neflákáte se někde za kamenem. Souboje proti gigantickým bossům patří taky k tomu lepšímu. Ale je to hromská práce a děsná fuška, aspoň že to je jenom hra.

Jediné, co bych vytknul je inteligence některých botů a opakující se náplně misí ve kterých neustále přebíráte datové stojany. Grafika je velice pěkná a sekání hry vás čeká jedině u složitějších a rozsáhlejších map. Což znamená, že když nevidíte z nejbližšího kopce konec mapy, tak jste v dupě. Příznivce kvalitního příběhu určitě potěší závěr hry, ve kterém zjistíte, že planeta E.D.N. III není až tak ztracená.

Celou recenzi naleznete zde - http://www.vytukej.cz/recenze/lost-planet-2-recenze/

Pro: Gigantičtí bossové a roboti, Úžasné cuscény, Rozlehlé prostředí, Kooperace a Sbírání vajec, Úchvatná grafika

Proti: Absence lokální co-op, Opakování náplní misí, Inteligence botů, Občas chaotický příběh, Málo Akridů

+5

Saints Row: The Third

  • PC 95
Grafika se od druhého dílu výrazně zlepšila. I když některé postavy, hlavně ve tváři jsou stále ještě trochu podomácku dělané, tak Saints Row vážně nikdy nevypadal lépe. Z vlastní zkušenosti mužů říct, že se mi to nádherně seká při nočních misích. Ovládání vozidel také prošlo vylepšením, žádné zpožděné zatáčení známe z GTA 4 či naopak zrychlené jaké bylo u Saints Row 2. I když vše většinou vyřeší nějaký ten patch, jako třeba dnes, kdy vyšel nejspíš poslední a v pořadí druhý update na druhý díl. U trojky také už něco vyšlo. Jak se říká, pořád je co zdokonalovat nebo tak nějak. Hra vás například automaticky teleportuje, pokud někdy narazíte do objektu nebo budete uvězněni pod autem, což je dle mě bezvadné vylepšení. Co se týče realističnosti, ale pozor takové slovo vážně existuje na rozdíl od těch předchozích, mno však si je dohledejte. Teď jsem nějak ztratil nit. No tak, co se týče reality ve virtuální realitě a teď nemyslím tu „Tronovskou“, ale tu herní, tak ta je dokonalá, ale musíte si pořád říkat, je to přitažené za vlasy. Doporučuji, tak pětkrát před hraním a během něj, to už je ale na každém z Vás.

Co říct na závěr. Asi jen to, že je to moc hezká hra, ale ke konci hry zjistíte, že Steelport není tak zajímavý jako Steelwater. A taky zjistíte, že Saints Row 3 je pekelně nadupaná pecka, při které Vám budou, ale jen někdy, lézt oči z důlků. Jo a hlavně nezkoušejte potom kýchat s otevřenýma očima, jak říká jiný herní hrdina z jiné herní trilogie: vytrhnuté oční bulvy už zpátky nedáš. Jo a na úplný závěr, tahle hra vážně, ale smrtelně vážně není pro mladší 15 let a taky pro epileptiky, jelikož dokonce vyšel i odcenzurovací patch a ten není, jak pro epileptiky, tak pro mladší 15 let. Dodatek či dovětek - to by mě zajímalo, co se bude psát k Postal 3, asi něco jako: Od 21 s přihlížením rodičů.

Celou moji recenzi si můžete přečíst zde - http://www.vytukej.cz/novinky/saints-row-the-third-recenze/

Pro: Čistě ryzí zábava, Ultra šílené mise, Vynalézavé zbraně, Kooperační mód, Skvělý soundtrack a dabing, České titulky, Spousta vylepšování, Vtipné momenty, Obrovská volnost, Nabušené autíčka, Široká škála oblečení

Proti: Pár nudnějších vedlejších misí, Méně zajímavé město, Trošička grafických chybiček, Na konci hry stereotyp, Řidiči totálně mimo

+13

Painkiller: Hell and Damnation

  • PC 70
Takže hra to není špatná, ale má to své pro a proti. Máme tady pořádnou řežbu v temném stylu s parádním drsným soundtrackem, ale příběh dost pokulhává, jelikož vývojáři použili stejné lokace, které dokonce ořezali. Zato kooperace je zábavná a nový mód Přežití z multiplayeru si taky najde spousty fanoušků. Akorát to pro někoho může být až příliš jednoduché a těch misí v kampani, taky moc není.

Tahle hra je vážně oříšek. Jen si vezměte, že spousta lidí bude brblat jen proto, že ty bossy už dávno zná a že ti nepřátelé jsou hloupý, jak kecky. Ale cena je vcelku výhodná. Navíc dostanete dvě bonusové úrovně a ještě kratičký tutoriálek. A nová zbraň taky potěší, ale zase tolik nového tam taky nenaleznete. Tahle hra je prostě určená pro fanoušky pořádných rubaček ve stylu Duka, Serious Sama a jim podobných.

Celou moji recenzi naleznete zde - http://www.vytukej.cz/recenze/painkiller-hell-recenze/

Pro: Kooperace a mód Přežití, Nová grafika, Drsný soundtrack, Zbraň Lovec Duší, Cena a skvělá akce

Proti: Krátká kampaň, Málo novinek, Inteligence nepřátel, Klasický multiplayer, Grafické chybičky

+8 +9 −1