Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Bodový systém

Jak jste si jistě všimli, na DH můžete ke svému účtu získávat také body. K čemu jsou a jak je přesně získat
by měl osvětlit tento článek.

Význam bodů

Hlavní vlastností bodů je, že se nedají lehce získat, natož nějakým podvodným způsobem. Získávají se za akce užitečné pro samotnou databázi a z toho vyplývá jejich využití. Jsou měřítkem, které určuje kolik toho daný uživatel pro databázi vykonal. Dalo by se říct, že jsou i určitým měřítkem respektu mezi ostatními uživateli. Uživatel s více body prokázal aktivní zájem o to, aby se DH dobře rozvíjela a je tedy vyšší pravděpodobnost, že na jeho slovo můžete (například v diskuzi) dát. Body také slouží k získání odměn.

Jak získat body?

Body lze získat těmito způsoby:

Vykonaná akceZisk
Denní přihlášení (pouze první přihlášení každý den)1 bod
Přidání hry do databáze (zisk dle kvality přidaných údajů)1-5 bodů
Editace hry v databázi (zisk dle kvality editovaných údajů)0-5 bodů
Editace vývojářů v databázi (zisk dle kvality editovaných údajů)0-5 bodů
Nahlášení chyby na databázi (zisk dle závažnosti chyby)1-X bodů
Schválení návrhu hry (odměna pro schvalujícího)1 bod
Splnění achievementudle ocenění za splnění

Asi si dokážete představit, proč nejsou body například za odesílání komentářů či hodnocení ke hrám. Chceme aby obsah databáze byl co nejkvalitnější a ne aby se uživatelé hnali jen za body. Je třeba brát je s rezervou, plní spíše funkci zpestření než obecného kritéria hodnocení uživatele. Nicméně jistá rivalita je zdravá a radost z předhánění ostatních uživatelů vám nezakazujeme - v betatestu se takových "incidentů" vyskytlo hned několik ...;)

Jak ztratit body?

Mysleli jste si, že body lze jen získávat? Ale to by přece nebyla zábava! Pokud chcete rychle ztratit své body, musíte být opravdu opatrní. Ono balancovat na hraně zákona není zrovna jednoduché - je třeba škodit natolik, aby vám byly odečteny body, ale ne zas tak moc, aby vám byl smazán uživatelský účet či zablokován přístup na web. Kdo to zvládne, dočká se zasloužené satisfakce v podobě mínusových "přírustků" ve svém výpisů bodů.

Jakém výpisu bodů?

Málem bychom zapomněli, v nabídce vašeho profilu, do kterého se dostanete kliknutím na svůj avatar/přezdívku např. nahoře, se nachází položka "Aktivita", kde vidíte své bodové pohyby od své registrace na DH až do současnosti. Přejeme samé zelené částky.