Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

A New Beginning

  • PC 65
Hráč adventur by si řekl, že se jedná o další z řady adventur od němečtích Daedelic Enterteinment, což už může za ta léta působit notně rutinně, protože by se kvalitou nemusela od ostatních moc odlišovat. Jenže ještě žádná neměla tak výraznou ekologickou agitku, čímž si rázem zasloužila pozornost.

Když nezačnu příběhem, ale herními mechanikami, tak hra zde nevyčnívá ničím obzvlášť zvláštním. Nakreslená je opět na kvality studia velice povedeně. Hádanky jsou poměrně logické, minihry náročnější, ale dají se přeskočit. Hudebně, dialogově a dabingově přesně tak akorát, jako když si představíte jakoukoliv jinou hru od Daedelic Enterteinment. Nic výrazného, ale rozhodně Vás to neurazí. Po herní stránce tedy opravdu nic, co by Vás vysloveně mělo překvapit. Tím překvapením by nicméně měl být ale příběh…


…a příběh vlastně poměrně překvapivý je. Hraje hodně na realistickou strunu, ale v podstatě je to klasický eco thriller poplatný dnešní době. Hrajete tu za dvě postavy. Za Benta Svenssona, norského vědce, který přišel na způsob, jak snadno z přírody vytáhnout zdroj energie. No a za Fay, která je z budoucnosti a má za úkol s týmem se vrátit do minulosti, aby zastavila to, co následně způsobilo globální přírodní katastrofu. A ne, nemá smysl říkat víc. Byla by to škoda, protože se hra příběhově vyvíjí docela zajímavou cestou a musím říct, že mě její vývoj vysloveně bavil. Příběhově je tedy napsána dobře.

Hra trošku trpí tím, že Daedelic Enterteinment vydalo už poměrně slušné množství adventur a tak je s čím srovnávat. Největším negativem hry, což je zároveň ale i jeho nosnou linkou, je fakt, že je příliš realistická. Realistické adventury v realistických kulisách jsou vždycky hůř zkousnutelné, než když hrajete nějaký fantasy, historický nebo dobrodružný příběh, kde ty kulisy jsou VŽDYCKY o ramena tahitské dívky atraktivnější než taková ropná plošina uprostřed ničeho.

Každopádně mně se to líbilo. Dostal jsem v rámci žánru přesně to, co jsem očekával, čímž mi Daedelic potvrdili, že i v roce 2010 byli na svém místě a žánr adventury udržovali při životě nejlépe, jak dokázali.
+13