Zworx

31.07.2003

freeware

Stačilo několik válek, pár honosných bálů v hradním paláci a královská pokladnice najednou zeje prázdnotou. A tak jediné, co panu králi spraví náladu, je zlato. Hora zlata a ještě více zlata. To je úkol pro Zworxe, jediného alchymistu v celé zemi, jenže ten ví o výrobě žlutého kovu asi tolik, kolik toho ví samotný král. Skřet se tak vydává s lopatou do podzemí, kde se údajně skrývají nedozírné poklady...

Reklamní hra Zworx byla vytvořena na zakázku německé společnosti WestLotto a ponejvíce připomíná logické arkády Dig Dug nebo Boulder Dash. Celkem 30 zdarma distribuovaných úrovní tvoří hru, jejímž protagonistou je krumpáčem vyzbrojený zelený skřítek pohybující se v podzemním labyrintu a jeho úkolem je posbírat každý kousek zlata a drahého kamení, které lze pod zemí najít. Určitý počet kusů zlata v kapse našemu hrdinovi otevře vstup na následující úroveň, kde mu cestu křižují mumie, upíři a jiní pronásledovatelé. Kontakt s nimi skřetovi ubere jeden z životů, stejně jako zavalení některým z balvanů, které může uvolnit šmejděním v zemských útrobách a neustálým hloubením tmavých tunelů. Kromě pokladů může skřítek pod zemí sbírat uhlí, které mu přidává určité bonusy, nadýmání způsobující cibuli, jejíž účinky dokážou omráčit nepřátele a dokonce i česnek, který spolehlivě zapudí pronásledující upíry.

Vypadá to zajímavě. Hned jsem hru nainstaloval. Funkční přes dgVoodoo 2. Takže stačilo jen nakopírovat konfigurační soubory a hned se to spustilo, jak má.