Život není krásný 7: Útěk z věznice Georgetown

16.04.2007

freeware

Sedmý díl kontroverzní série se odehrává v roce 1995. Bezejmenný hlavní hrdina se probouzí v lese s nožem v ruce a pod ním leží zohavená, rozbodaná ukrajinská štětka. Po chvilce přijíždějí policisté a odvádějí ho na stanici, kde je podroben výslechu. Vůbec nic si nepamatuje, ale v zájmu svého zdraví raději odpovídá tak, jak policisté chtějí. Po dvou měsících je odsouzen na 14 let nepodmíněně a převezen do věznice plné brutálních dozorců a nadržených spoluvězňů. Cílem hry je dostat se ven a zjistit, co se vlastně stalo.

Hra je znovu čistá lineární adventura, bez jakýchkoliv RPG prvků, plná vulgarismů, násilí, lidských exkrementů a černého humoru, zpracovaná v jednoduché účelné grafice. I sedmý díl samozřejmě obsahuje alternativní zakončení, které je tentokrát velmi stylové a dává vzpomenout na hry ze staré školy.

Život není krásný je bez diskuse největší kult české freeware herní scény! Protože jaké jiné dílo se může pochlubit sedmi díly, již dvěmi (brzy třemi) filmovými reakcemi a mohutnou a i přes zamrznutí projektu stále živou fanouškovskou základnou? Na všech dílech je nádherně vidět stoupající kvalita a poslední tři díly už jsem schopen hodnotit i podle kvalitativních měřítek herního žánru a nejen jako ryze srdeční záležitost. ZNK se mi svým absurdním, brutálním, nekorektním, perverzním, sexistickým a rasistickým humorem vyloženě trefuje do noty! U sedmičky je už skvěle znát posun co se týče grafiky [spoiler]a přestože hra je kratší kompezuje to geniální druhý konec (trochu podobný jak u 5, ale mnohem líp promakaný![spoiler]
Útěk z věznice Georgetown je čtvrtým dílem od ZNK, který jsem prozatím dohrál. Docela mě zaujala pokročilejší forma hry. Dabingem počínaje, lepší grafikou a složitějším postupem konče. Hlavně mě potěšil hudební doprovod. Opět komplikovanou adventuru tu nenajdem ale postup je mnohem logičtější, né jak u prvních dílů, kde další kroky byly častěji nelogické a jen o nesmyslné brutalitě.

Takže musím přiznat, že zpracovaní této adventury mě docela zabavilo. Ačkoli nejsem příznivce tvorby ZNK a neholduji surově naservírované, bezhlavé brutalitě - tento díl, by mě navnadil i na případná pokračování.

50% - jako obvykle, brutalitu nehodnotím - autor sám upozorňuje, že pokud má hráč s brutalitou problém, nemá danou hru, hrát a ihned ji odinstalovat !!!

Pro: V rámci série - pokročilejší zpracování, náznaky komplexnějšího příběhu a hudba.

Proti: Krátkost, stále docela triviální hra.

A to má bejt jako hra? Nejdřív mě to dostalo svou trapností, pak nudou... Sračka! nejhorší díl ZNK, Pohle!
-10 +6 −16