Život není krásný 5 - Četnické humoresky

2004

freeware

V pořadí již pátý díl kontroverzní adventurní série nás tentokrát zavede do roku 1998, kdy v roli líného policisty Petra Oldy budeme vyšetřovat případ dvou brutálních vražd, které jsme spáchali ve druhém díle při honbě za penězi.

RPG prvky obsažené v předchozím díle tu tentokrát nenajdeme, jde tedy o čistokrevnou ručně kreslenou adventuru plnou brutality a černého humoru. Grafické zpracování je zase o něco lepší a tentokrát se zde objevuje dokonce i dabing. Hra má dvě zakončení, stejně jako všechny hry ze série.

ZNK 5 mě potěšil tím, že se opět navrátil k typické adventuře a již neobsahuje RPG prvky. O to lepší, že autor si dal více záležet na grafické a zvukové stránce hry. Ačkoli, často hlasy úplně nesedí, dodávají postavám zajímavý náboj.

Příběhově mě potěšila provázanost s předchozími díly, také fakt že se ujmeme role zákona - ikdyž rozdíl mezi policií a zbytkem lidí, je tu pouze v nošení placky.

Adventurní prvky, také zaznamenaly solidní posun. Hra je sice krátká ale nějakou dobu zabere. Postup hrou je logičtější (nebo už možná uvažuju po řeznicku :D ), interakce překvapivější.

50% - pro mě třetí nejlepší díl série. Ikdyž se k tomuto brutálnímu počinu nevrátím, na jedno zahrání dobré. A druhý konec Olda uvězněn v bíle nicotě.....Pohl si vyhrává s alternativním trestem hlavních postav.

Pro: Pokrok prvků, logičtější průběh, zajímavější příběh.

Proti: Krátkost, špatné fungování na nových OS