Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Život není krásný 1 - Prober se, pobudo!

2002
46
73 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
freeware
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Hra začíná intrem, ve kterém se dozvíte, že jste byli po 15 letech propuštěni z práce. Váš šéf vám ještě ke všemu přebral holku a to už byla poslední kapka. V tuhle chvíli se hlavní hrdina rozhodne zmasakrovat šéfa (i bývalou holku, která s ním teď bydlí ve vile) a při té příležitosti ho i okrást. A zde přijdou na řadu první problémy - sehnat zbraň, nádobíčko, dostat se do vily a bez vzbuzení pozornosti usmrtit toho šmejda.

Toto je první díl dnes již známé kontroverzní série adventur Život není krásný. Je tvořen ve Visual Basicu a jedná se o klasickou drag & drop adventuru. Hra disponuje poměrně jednoduchou, až primitivní, ale účelnou grafikou, drsným černým humorem a spoustou vulgarit.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 40
Chápu, že jde na freeware scéně hlavně o to zaujmout, ale tahle hra mi vyloženě jde proti srsti.Je to i díky tomu, že pozbývá všechno, co většinou hledám u adventur - děj anebo vtip, zajímavé postavy a logické hádanky. K záporům můžu připočítat i prvoplánovou brutalita("hele chlap v uličce, tak ho majznu").
Všechno dovršuje krátká doba hraní a taky zvláštní obtížnost(pokus-omyl).

Autorovi lze přičíst k dobru, že se to dá jakž takž hrát, nejspíš se nezačnete nudit a že přidal i druhý konec(přestože je dost šílený)

Pro: dá se to hrát

Proti: prvoplánovost, délka

+22
  • PC --
Nazdar, ty spratku,
vítej v tomhle komentu.
Povím ti všechno
hned teď v tomhle momentu.
Chci jenom tvý plusy,
nejlíp dva za každýho.
Svěřím se ti pako,
nedělám tu blbýho.


No, a to je asi to nejoriginálnější, co tady vyplodím.

Je totiž těžké hodnotit počin tehdejšího teenagera, když sám bych něco podobného nestvořil ani dnes. Jo, jako adventura to stojí za prd, příběh stojí za prd, grafika je taková legrační... ale je to prostě prvotina mladého kluka, který pracoval, s čím (ne)uměl. Proto to ani nemá cenu nějak hodnotit a rozebírat.

Dá se na to dívat jen jako na dekadentní herní jednohubku, jejíž jediným cílem je ukázat, že život není krásný.

7. bod herní výzvy 2017
+13
  • PC 10
(Předem píši, že nejsem příznivce ZNK, dále také celkové tvorby řezníka..... .)

ZNK 1 jsem chtěl vyzkoušet protože mě vždy zajímala a bavila česká adventurová scéna, hlavně pak různe formy freeware textovek (strýček Andrej, škola, fucking story).

Nebudu tu kritizovat brutální stránku hry. Jednoduchou pravdou je, že se jedná o dosti morbidní počin, sprostější než dlaždič. Avšak už od začátku autor upozorňuje, co je tato hra zač - "dále nehrajte a ihned smažte!!!".

To co hodnotím je kvalita adventurních prvků, která je opravdu nízká. Moc logického postupu tu nehledejte ani žádné zajímavé mezihry. Hra je tak velice krátká, a i když se ji podaří projít nejdřív napotřetí, poměr mezi odehraným časem a zábavností, je dosti nevyvážený v neprospěch zábavy.

Takže 10% za grafickou podobu
+8