You Have to Win the Game

06.05.2012
31.10.2017

freeware

Hra You Have to Win the Game je freewarová retro plošinovka, stylizovaná do 80. let minulého století. Cílem hry je s hlavním hrdinou proskákat ruinami magického světa, plného rafinovaných nástrah a sbírat přitom vzácné artefakty a poklady.

Vizuální dojem vypouklé obrazovky je umocněn pouze čtyřmi dostupnými barvami, odkazujícími na tehdejší grafické CGA rozhraní. Grafiku doprovázejí monotónní zvuky podobné těm z PC speakeru.

Hra nabízí i pohled do budoucnosti domácí zábavy v grafickém podání EGA v celých šestnácti barvách. Pro zájemce o opravdovou výzvu je připraven režim YOLO pouze s jediným životem.

Pěkná retro skákačka. Hned na první pohled mě zaujala grafika připomínající staré tituly pro DOS. Plus když vezmu zvuky, tak by mi nedělalo problém myslet si, že hra vznikla v 80. letech. Hratelností se jedná o normální plošinovku, která není nějak extrémně těžká, až tedy na několik pasáží. Celkově mohu doporučit těm, co vyrůstali na plošinovkách 80. let a těm co mají rádi retro a dobré plošinovky.

Pro: Hratelnost, retro, zadarmo

Proti: Délka

Jedna z nejlepších skákaček jaké jsem kdy hrál. Obtížnost optimální i když by hra mohla být delší, no alespoň se mi hra hodila do výzvy. :)

Pro: retro, hratelnost, atmosféra

Proti: délka,