@Bodkin (03.01.2016 16:19): vsak jsem to napsal do komentare. SE ma temer neexistujici vyvoj postavy, nulovou ekonomiku, osekana kouzla a equip a hodne primitivni souboje.

Do podzemniho mesta se muzes dostat i pomerne brzy, Je to proste jeden z questu na sjednoceni kmenu.
@ugraugra (komentář): "Vypadá to spíš jak kdyby Origin poskytl skvělý engine partě modderů a ti s ním udělali vlastní hru..." Pokud vím, tak nějak takhle to bylo, akorát to dělali neUltimí designéři.

"Savage Empire (dále jen SE) se jen horko-těžko kvalifikuje jako RPGčko." Co Ultimu 1 (nebo IV) dělá RPGčkem, co SE nemá?

@ugraugra (03.01.2016 01:46): Kurva, já skončil v tom podzemním městě, neříkej, že jsem byl skoro na konci :/
Dohráno.

Poté, co jsem zachránil princeznu, šel jsem plnit questy pro jednotlivé kmeny, abych je překecal k alianci. Mimojiné to obnášelo zabíjení T-Rexů pomocí granátů a padajících obřích balvanů (na screenu je vidět, že jakmile opustíte obrazovku, balvan se vrátí na původní pozici) či používání hasícího přístroje na lávu, abych jí mohl překročit. Prostě klasické herní bullshity.

Abych získal poslední kmen, musel jsem zrušit to silové pole, které kolem sebe měl Spector a jeho nastrčený král. Kvůli tomu jsem musel vzít gem od princezny, umístit ho na podstavec, který jsem našel úplnou náhodou, čímž jsem otevřel vchod do podzemního města. Tam se začaly dít věci. Našel jsem tam jednoho z automatonů - Katalkotla, který mi objasnil řadu věcí. Pradávná rasa ještěrů (není mi jasné, jestli to byly mimozemštani, nebo pozemská rasa, která se vyvinula z dinosaurů) našla moonstone a začala ho využívat jako zdroj energie. Postavila automatony, ale bylo jim to málo, tak si vyrobili otroky z mravenců - Myrmidexů. Ti se ale vzbouřili a utekli, a tak bylo třeba najít jiné otroky - ještěři tak procestovali Zemi a přivedli lidi z celého světa. Noví otroci se ale taky vzbouřili, utekli z podzemního města, které pak Myrmidexové zničili, přičemž si odnesli i moonstone, který se jaksi porouchal a drží celé údolí v jiném časo-prostorovém kontinuu.

Anyway, podzemní město bylo příšerně velké, prázdné a nudné. Naštěstí mapy na netu to jistí. Rozbil jsem tam generátor, město udělalo bum, Spector se ke mě přidal, řekl mi že se choval jak trotl, protože byl "pod vlivem" a tak jsem šel zabubnovat na buben, co jsem nechal vyrobit, čímž jsem svolal všechny kmeny a zaútočili jsme na Myrmidexy.

Následovalo další obrovské bludiště, kde jsem našel královnu, rozsekal jí na maděru a to samé udělal s moonstonem. Pak jsem vítězoslavně vylezl na povrch a pak se už jenom slavilo a chlastalo.

Tedy... do té doby, než se objevil ten parchant a řekl mi - šup šup, žádný odpočinek, musíš jít vyžehlit další průšvih. Princezna, která se totálně zabouchla do mejch bicáků mi padla do náruče a prosila, ať v údolí zůstanu, že jakožto hrdina nebudu muset do konce života hnout prstem a dostanu nejlepší chýši a udělá mi, na co si vzpomenu (wink wink). Načež jsem SAMOZŘEJMĚ odpověděl - "Sorry kotě, já makám pro Lorda Britishe" a spolu se Spectorem (který šel makat na Deus Ex) jsem odešel skrze červený moongate zpátky na Zemi.

Ending screen.
Klasika. Jakmile si tady vyleju svůj vztek, tak na to přijdu. Takže poté, co použiju grinding stone, což není nic jiného než kus šutru, tak gunpowder nikde. Musím dát nejprve (L)ook na šutr a teprve pak vidím vyrobený gunpowder.

WTF ?!?!

Nesnášim tuhle hru.
Totální rage.

Už se dvě hodiny snažim vyrobit granát. Je na to potřeba pár věcí. Mám vše kromě gunpowder. Ten se vyrobí tak, že se 3 věci dají do "mortaru" nebo grinding stone a pak se použijí. Když to dám do grinding stone, tak to napíše "vyrobil si gunpowder" ale ten NIKDE není - ani na zemi, ani v inventáři. Našel jsem tedy mortar a začal tam dávat ingredience a... hra mi pokaždé zamrzne. Už jsem z toho fakt nasranej a nevim jak budu pokračovat. Zas*aný bugy twl...
@ugraugra (02.01.2016 01:31): Ta řeka je mi kapánek povědomá, tak je to dost možný. A taky mám pocit, že jsem to nějak udělal bez masa a pak si řekl, že s masem to muselo být 100x snazší a že to udělám znova... i když, jsou to už tři roky, vůbec si to nepamatuju.

Maso, Rex, návrat. To je vše čím jsem si jist.
@Bodkin (01.01.2016 22:44): Myslíš tohodle mazlíka, kterej se dá obejít i bez masa? :)

Zezačátku to byla trochu zívačka, ale pak se to rozjelo. Potkal jsem tam šíleného Warrena Spectora (ano, toho co udělal Deus Ex), který si ted říká Zipactriotl a má šílený plán jak ovládnout svět. Má na sobě power armor, což ho činí nesmrtelným, takže zatím musím snášet jeho aroganci. Jen počkej, já ti ukážu.

Také jsem potkal tohoto borce, jehož přístup se mi líbí :) Chtěl se ke mě přidat, žel to nějak nešlo a já ted nevím jestli to byl bug nebo to fakt nemělo jít.

No a nakonec jsem osvobodil tu buchtu. That ass was worth saving :P A je učenlivá :D
@ugraugra (01.01.2016 22:30): Jo, první ultima co jsem hrál a bavila mě. Myslíím, že jsem nějak přišel o to otrávené maso pro T-rexe a buď jsem to musel hrát odznova, nebo se k tomu dlouze vracet, tak jsem to na chvíli odložil a pak si už nepamatoval co mám dělat a kam jít a kde a co...
&drolin: Ha! Co že jsi to vsadil? Docela dost mě to baví. Sice netuším co dělám, ale je to fajn. Vím jen, že potřebuji najít čtvrtého, aby mohl řídit raft na ostrov...

To prostředí je opravdu parádní, kde jinde si člověk zabijí šavlozubé tigry a útočné pterony a prochází kolem triceratopsů a stegosaurů a...
@Richmond (18.06.2012 14:50): Jo, sice to zatím mají trochu rozbité (kurví se jim adresářová struktura či cosi), tak jsem to prubnul a zajímavé.

Chápu, proč dostává engine šestky takový "hate", opravdu je podivné mít takové detaily na takové rozlišení. Každopádně jsem si hned nabalil nějakou ženskou za ženu (a nějak se to buglo, takže jsem se mohl dostat pryč od ní jen tím, že jsem ji zostudil a zavrhl a nechce se mnou mluvit), můj vocas spadl večer z kopce a zabil se a ještě něco, takže... cool!

ed1: Eh, už to mají opravené.
ed2: Ok, teď to už vůbec nefunguje.
ed3: Ok, tak to bylo jen mnou.