World's Dawn

25.01.2016

World's Dawn vychází z úspěšné formule, kdy se vrháme do podnikání v zemědělském sektoru a socializujeme se se svými sousedy.

Ústřední protagonista (♀♂), jenž nepozná rozdíl mezi senem a slámou, dává vale svému lukrativnímu zaměstnání a prchá z města na venkov, konkrétně do překrásné vísky s poetickým názvem Sugar Blossom Village, kde na něho čeká zchátralá usedlost a zanedbaná zelená louka.

Začínáme bez zkušeností, se směšným kapitálem v kapse. Zprvu si toho moc dovolit nemůžeme. Abychom se tedy uživili a farmě pozvedli úroveň na hranici prosperity, je potřeba ukázat lidem, že tu jsme. Herní náplň se nese přesně v duchu Stardew Valley, My Time at Portia či Harvest Moon. Kypříme záhony (sadba dle ročního období), kupujeme vybavení, nabíráme questy, účastníme se rozmanitých aktivit (narozeniny, slavnosti, veselice...) a tlacháme s vesničany, kterým se dárky snažíme vloudit do přízně (přátelství/hlubší vztah ♂+♂, ♀+♀, ♀+♂). Chybět samozřejmě nebude ani obhospodařovávání zvířeny (kůň, pes, slepice, krávy...), rybaření, těžení nerostů, i různá craftovací činnost.