Mno, tak jsem po vydání udělal jen tu úvodní sekvenci (ze které si nepamatuji nic, snad jen, že mě nebavila) a skoro dva roky na WOWko (s výjimkou Winter's Veil 2021, kdy jsem se dvakrát nalogoval) nesáhl.

A zase se opakuje situace z předchozí expanze, kdy jsem hrál jen na jejím konci těsně před vydáním expanze nové, zrovna, když nasadili buff na 50 procent extra XP. Taky už jsem na levelu 59 a mám za sebou Bastion i Maldraxxus (tedy skoro, ale posílá mě to do The Maw).

Step 1: Level 60
Step 2: Gear up
Step 3: solo older content:-P

Ale už jsem si předobjednal sběratelku Dragonflightu, ale z UK (proč to musí jít přes Blizzard Shop a ne jako předtím přes Amazon, netuším) a uvalil jsem za to včetně daní a poštovného asi 150 EUR, zloději.
@Cathan (21.02.2021 22:09): Nemyslel som to tak, že jej riešenie by bolo adekvátne, ale oslobodiť sa formou mieru a pochopenia ako svet živých a mrtvych funguje, ale súhlasím, je to krava blbá, ale inak netuším teda, že či tú silu mala od Jailera, ale na to, že to vlastne bola banshee silnej elfky, tak i tak z nej spravili strašne OP postavu v posledných rozšíreniach v rámci príbehu.
@Cathan (21.02.2021 21:53): Tak mne príde, že ak jej o niečo také ide, tak mohla nájsť viac dôverníkov, podeliť sa o svoju víziu, neobetovávať zbytočne hordu a nerozpútavať zbytočne dalšiu vojnu s alianciou atd... v podstate robí presný opak toho, čo tvrdí, že robí s tým "oslobodzovaním" a viackrát si ju tam prehadzovali ako takú horúcu loptičku, dlho sa jej príbeh ani neposúval, kým vývojárom nepoumierali iné postavy a tak. Keby som bol hnidopich, tak sa tam dá nájsť kvantum absurdností, ale to by som si musel bud pripomenúť alebo naštudovať niektoré časti príbehu/questov/raidov a to sa mi úprimne retrospektívne nechce.
@Tulareanus (21.02.2021 21:40): Tak vzhledem k tomu, že jsme v říší smrti je to s tím "oživováním" právě teď dost nasnadě :D

Mně osobně naopak přijde celá postava Sylvanas čím dál více smysluplná. Z jejího pohledu pracuje pro vyšší dobro, protože chce osvobodit svobodnou vůli všech smrtelníků ze všemožných světů. Na této cestě je každý oběť malá. Ale nyní poprvé musela porušit svou základní morálku, a začíná pochybovat, jestli je tahle cesta správná. Ona to není nějaká velká změna charakteru, Blizzard pracuje s tím co má a dobře.

S tím Arthasem je to samozřejmě do dnes diskutabilní, mé prohlášení je dost zjednodušení :) Jde jen o to, že Anduin není ve stejné situaci.
@Cathan (21.02.2021 21:35): Tak WoWko už pomerne dlhodobo zabíja postavy, aby ich potom nejak zasa oživila a mohla použiť. Rovnako sa xkrát stalo, že nejaká dobrá postava umrela, lebo sa obetovala za iné postavy. So Sylvanas mám pocit, že sami autori netušia od rozšírenia k rozšírenia, čo s ňou bude a to, že ju teraz akože niečo trápi po tom, čo urobila v posledných dvoch rozšíreniach (minimálne) je až úsmevná kontradikcia. Ale na druhej strane chápem, že WoWko nie je žiadna hlboká dráma s extra prepracovanými postavami, takže je zbytočné mať až také vysoké očakávania. Inak s tou Arthasovou slobodnou vôlou sa mýliš, Nerz'hul ho postupne indoktrinoval a preberal jeho myslenie a kontrolu nad ním. I ked ono to vlastne ani nebolo poriadne vysvetlené pri Lich Kingovi, koľko z toho je vlastne ešte Arthas. Ja nejak predpokladám, že toho Anduina potom niekto nejak oslobodí, aby to ale nakoniec nedopadlo okato tak, že to vlastne bude Sylvanas, lebo na jednej strane to síce pozmení príbeh, ale bude to najväčší a veľmi predvídateľný gýč a klišé.
@Tulareanus (21.02.2021 21:21): Podle mého názoru není fér nazývat uzavření příběhového oblouku nějaké postavy recyklací. Nakonec, kruhový systém příběhů tu máme už do antického Řecka. Ale někteří fanoušci také nepochopili, co přesně se děje - myslí si, že Anduin je nový Arthas, ale tak to není. Arthas byl zbaven své duše, ale ne svobodné vůle. Anduin byl zbaven svobodné vůle, ne duše. Je čistě "nádoba" pro Jailera, nic víc prakticky.

Jde o to, že Sylvanas překročila poslední morální hranici co měla, a očividně jí to trápí. Mně osobně to přijde zajímavé a dobře udělané. Fandom je jen tradičně náročný :)
@Cathan (21.02.2021 20:08): No tomu sa hovorí recyklácia. Videl som rozhorčené reakcie hráčov, že vlastne opäť, tak ako to už viackrát v minulosti urobili, len recyklujú rovnaké zápletky s inými postavami. + ak tam nenastane nejaký zaujímavý plot twist, tak vlastne spláchli postupne stavaný story arc tej postavy do kanála...
Je skutečně zajímavé, jak se Shadowlands obrací k počátkům Warcraftu. A tím nemyslím jen Classic, ale dokonce Warcraft III. Právě se Sylvanas pasovala do role nového Arthase, který stvořil novou Sylvanas. Zlomila svou poslední hranici. A to možná zlomí i jí samotnou.
Jedu nakoupit suseny ovoce, colu, red bully.. Odpoledne vyspat.. A pojede se.
@Tulareanus (20.10.2020 03:05): ...já taky ne, tak jsem si to šla rovnou vyzkoušet. Inu, je to tak na hodinu, deset levelů přiletí jako nic. Na konci dungeon (krátký, jen dva bossové).

EDIT: A vypadá to, že si sice vybíráš DLC, ale lze svou volbu měnit, prostě přijdeš za Chromie a "hej, chci do jiné expanze."
Jako... to předchozí jdi si kam chceš mi bylo sympatičtější, ale vzhledem k tomu, že mám kýbl altů a nemám prochozené úplně všechny storylines v úplně všech oblastech, tak nejspíš využiju příležitosti a oběhám si to.
Mne je tej zmene systému a levelovania ľúto. Ja chápem, že vzhľadom na množstvo obsahu za tie roky a toho, že ľudia hrajú viac postáv, to dáva zmysel. Ale tento rok som začal po 7 rokoch znova hrať, aby som si sám v kľude prešiel pve content (+ dungeon finder istí dungeony) a pravdupovediac som si chcel ešte prejsť aj ďalšie datadisky, ktoré som ešte nehral. Kedy má byť vlastne ten prepatch?
Jj, předpokládám že to budou zase vypouštět po týdnech, jako minule.
No v prepatchi zatím není co dělat, jen zkoušet nové skilly a pohrát si s novýma účesama :-)
Tak už mě Bursoft předběhl :)

Box s kolektorkou mi dorazil ve čtvrtek, dostal jsem měsíc hraní zdarma. Ten level squish mě nepotesil, ale co už.

Vidim to tak, že udělám prepatch a pak budu nějakou dobu čekat, na intenzivní hraní teď nemám chuť.