Od Draenoru je pro lítání v nových oblastech třeba splnit achievementy, nelze tam lítat hned od začátku.
@Cathan (04.10.2022 18:37): Ak to bolo takto, že až cez achievementy alebo postupne, tak to 100% v Pandarii ešte nebolo. Jediné čo mal predtým efekt na lietanie bolo, že čím si mal vyššiu reputáciu u frakcie, ktorá ťa vedela naučiť lietať, tým menej goldov to stálo.

Ok, idem urobiť návrh na opravu. :)
@Tulareanus (04.10.2022 16:46): Koukl jsem na to, a máš pravdu, že je to nadšeně nepřesné :) Jak tu naznačuje kristmesiter, je to narážka na to, že minimálně od Warlords of Dreanor byly hráčům dost házeny klacky pod nohy co se létání týče, a vždy byl potřeba nějaký achievement či v případě Shadowlands postup v příběhu. Tedy je to pro retail wowko dost novota. Nicméně, kaju se - pokud chceš, můžeš to "zcela poprvé" odstranit, nebo to později opravím já ;)

@kristmeister (04.10.2022 15:07): To tě potěší, že v Broken Isles už létat můžeš :)
@kristmeister (04.10.2022 15:07): Battle for Azeroth ani Legion som nehral, tak to neviem posúdiť. Každopádne to, čo som hral bolo tak, že:

Vanilla - nebolo lietanie
The Burning Crusade - bolo treba kúpiť si flying skill, už neviem, či bol od lvl 60 alebo 58. (Swift flying viem, že bolo od 68)
Wrath of the Lich King - Cold Weather Flying si hráč kúpil za 1000g
Cataclysm - Tuším to bolo nejaké Flight Master's License už neviem za koľko, aby sa dalo lietať v Azerothe
Mists of Pandaria - z releasu si už nepamätám, ale keď som to hral znova s novou postavou, tak som po príchode do Mists nemusel platiť nič, aby som lietal.

Tuším su tam ešte ďalšie možnosti ako lietať ešte rýchlejšie, ale to si už nepamätám.

Ďalšie rozšírenia som už nehral.
@Tulareanus (04.10.2022 13:03): A to jsi hrál od releasu? Já mám teď dojem, že oni to potom zrušili a dali to pro všechny. Anebo si to s něčím pletu.

Nicméně to je třeba mechanika, kterou já jsem nesnášel. Já chápu, že to Blizzard udělal schválně, aby si hráč prošel nové oblasti a nespěchal na end game, ale já třeba do dnešního dne nemůžu létat v Legion a BoA datáči, protože dělat ty reputace je prostě otravná nuda.
@Cathan: Nerozumiem poslednej vete v popise "Létání bylo také zcela poprvé dostupné už od samého začátku expanze.". Veď lietanie bolo od začiatku dostupné už od World of Warcraft: Wrath of the Lich King ak zaplatil poplatok 1000g za Cold Weather Flying. Pri ďalších datadiskoch bol flying autoinclude a už tuším bez poplatkov.