World of Warcraft: Dragonflight

28.11.2022

rozšíření

Deváté rozšíření populárního MMORPG World of Warcraft nás zavede na The Dragon Isles, původní domov draků, který byl skryt po 10 000 let. Rostoucí moc Azerothu však ostrovy probudila, a draci se vracejí domů, společně s průzkumníky Aliance a Hordy, kteří chtějí jak odhalit zdejší tajemství, tak pomoci drakům s případnými hrozbami.

Rozšíření přináší pět nových lokací -  Waking Shores, Ohn'ahran Plains, Azure Span, a Thaldraszus. Poslední oblast, Forbidden Reach, slouží jako startovací oblast pro novou rasu, Dracthyr. Tato neutrální rasa humanoidních draků si může zvolit, jestli chce svou věrnost přísahat Aliance či Hordě a přináší pro ně unikátní a jediné povolání, Evoker.

Dragonflight přepracovává systém talentů, který vrací koncept talentových stromů. Zatímco jeden nich se zaměřuje na povolání jako celek, druhý na jeho specializaci. Profesím se vrací specializace a hra nově přidává funkci zakázek, kdy můžete, v rozhraní podobné Aukci, požádat jiné hráče s určitou profesí o výrobu předmětu a to včetně Soulbound položek.

A v neposlední řade je součástí hry váš osobní dračí mount, kterého lze dále vylepšovat a přizpůsobit podle vašich přání.

Od Draenoru je pro lítání v nových oblastech třeba splnit achievementy, nelze tam lítat hned od začátku.