Škoda, že podobně kvalitní hudba nebyla i u mimo-japonských Wizardry. Nebo zde.

Jinak hráči v japonsku ví, co je dobré. Jedny z nejoblíbenějších západních her tam jsou (byly) Wizardry a Zork. Plus v kompleně jpn verzích vyšlo např. Loom a DogDay.
Určitě se dá dohrát dřív, ale pokud nepoužíváš návod (resp. podíváš se do něj až po značně vynaloženém logickém úsilí) a hru si fakt vychutnáváš (což znamená nespěcháš, zkoušíš různé fígle, objevuješ skvělý design), tak se to na těch 50 vyšplhá. Ale žádný moloch to není.
Na tabulka una indiego je skutecne podivna, obcas hodne predimenzovana :) Treba beholder a 80 hodin? Wizardry 7 bych si taky tipnul tak 120+. Nedavno jsem dohral Ultimu Underworld (taky bych mel sepsat komentar!) a tam tech 50+ docela sedi.
@Artran (27.10.2012 14:04): Zajímavej odkaz, ale jak říkáš - škoda že tam údaje o starých hrách v podstatě nejsou. Každopádně je vidět, že ta tabulka na Indiegogo je vážně přestřelená, takže ty údaje do zajímavostí dávat nebudu. Počkám co na to cRPG Addict :)
@mazar1234 (27.10.2012 14:28): Nádhera! :-) Já si lepil ty čtverečkové A4 do jedné velké mapy. Také bych to možná ještě někde vyhrabal. Pamatuji si, že jsem to tak minimálně do půlky hrál celkem poctivě, ale pak jsem začal být už netrpělivý a čím dál tím více jsem jel právě "otrocky". Že vyšel návod v Excaliburu nemám tušení (nebo jsem to už zapomněl). Asi před sedmi lety jsem W7 rozjel bez návodu znovu s tím, že jsem si začal vést deník a kreslit mapy v Autocadu :) Ale moc dlouho mi to nevydrželo :)

Za ten odkaz na Fate dík, projdu to.
@Artran (27.10.2012 14:21): No zase je pravda ze som to hral s navodom a mapami, ktore som mal prave z doby zpred 15 rokov, rucne kreslene odkaz 10-7 prispevok zhora diskusie.

Navod ale NIE ten lamersky zo Score (otrocky veduci za rucicku) ale ten vymakany z Excaliburu, ktory obsahuje vsetko potrebne ale nie prehnane otrocky veduci hraca za rucicku.

@Artran (27.10.2012 14:21): odkaz Prva strana denniku, zacina od spodu stranky nie od vrchu. A zacal som to hrat prakticky skoro v rovnaky den ako dalsi masochisticky geek nerd "Ringo" takze dennik je miestami kombinaciou prispevkov nas obidvoch. Ringo hra dodnes a este hru nepresiel.
@mazar1234 (27.10.2012 14:13): Aha, to je zajímavé. No já si to na počet hodin netroufám právě moc odhadnout. Nicméně pokud si do toho započítám kreslení map atd., tak se mi zdá 100+ zase celkem málo. Navíc se pochopitelně člověk může zaseknout na nějaké hádance a na dlouho vytuhnout (pokud to hraje bez návodu).

EDIT: Mimochodem, Drolin zmínil nějaký tvůj deník z Fate. Nemohl bys poslat link? Rád bych se na to mrknul :-)
@Artran (27.10.2012 14:04): No, pride na to... tazko to odhadnut, ALE skusim cistu logicku dedukciu...

Fate GOD som presiel za 168 hodin a trvalo mi to prakticky presne 3 mesiace. Wizardry 7 - ako si to pamatam - som hral rovnako intenzivne a presiel som ho za cca presne 1 mesiac. Z toho by mi vychadzalo ze 168/3= 56 ale zase asi presnejsie by bolo pocitat realny cas nie cisty orezany bez strateneho casu loadingami takze by to bolo 200/3=66.6 hodin.

Takze vychadza mi to na tych minimalne 60-70 hodin urcite a to sa jedna o cloveka ktory uz W7 v davnejsej minulosti raz presiel (cca 12-15 rokov dozadu) takze sa jednalo v podstate o replay experta na danu hru. Pre cloveka neznaleho a prvohrajuceho to asi hravo dotiahne na 100+ hodin.

Ak pise pri Grimoire ze W7 je na 400 hodin to mi pride ako uplna blbost.
@ugraugra (27.10.2012 13:53): Já jenom vím, že dohrát W7 i podle návodu mi trvalo sakra dlouho, takže by to mohlo odpovídat. Podle všeho ale mazar1234 hrál W7 někdy nedávno (já to hrál před cca patnácti lety), tudíž relevantnější potvrzení by mělo být od něj.

EDIT: Mimochodem, pokud takto nahazuješ herní dobu, tak doporučuji stránky How Long To Beat. U Wizardry 8 tam má někdo přes 200 hodin. Starší Rpg tam ale zatím moc nejsou. Hodně nové hry a rpg z konzolí.
@ugraugra (27.10.2012 13:53): Podle mě je to trochu nadsazené (stejně jako 600 u Grimoire) - a u takto nelineárních her typu W7, Daggerfall atd. bude asi záležet na rychlosti hráče a špatně se odhadne nějaké konkrétnější číslo, mezi nejdelší pc hry ale patřit budou.
W7 je opravdu na 400 hodin? Uf.

Jinak jak myslíte že jsou údaje v té tabulce důvěryhodné? Případně bych tu herní dobu také přidal do zajímavostí.
@Artran (27.10.2012 11:02): Já profil na indiego raději moc nesledoval (kdyby hra nakonec nevyšla). Ale dobré zprávy, pokud by to opravdu vyšlo - to abych dokončil W7 co nejdříve, pokud Grimoire dostojí svých předpokladů :).
@Drolin (27.10.2012 10:56): Tvrdí, že ano. V květnu. Navíc na indiegogo je možné mít i kampaň Flexible, takže on prostě dostane všechny peníze, které se mu poskytnou za ty čtyři měsíce. V posledním update psal něco o tom, že pro backery $72 a výše bude na konci roku k dispozici beta.
@mazar1234 (27.10.2012 10:32): No, tvůj deník k Fate byl výborný, stejně jako hra sama (také jsem zkoušel, ač pár hodin, a ihned mě to uchvátilo a patří to k tomu, co si někdy musím pořádně zahrát - plus to vypadá z hlediska guie intuitivněji než např. Ambermoon).

A statistiky zajímavé, 200.000/168hodin mrtvých je již čirá genocida banditů a všemožných potvoráků :).

@Artran (27.10.2012 10:28): Grimoire? A s W7 se vůbec nedivím, jen první část hry (dle toho návodu) zabrala hodně času (hra je ale stále fantastická).
@Drolin (27.10.2012 10:11): No to je prave to, ze som to hlupo nijako nesledoval ked som nedavno W7 presiel. Ja blbec, popol na hlavu ale co uz teraz... smola.

Vyhoda s Fate bola to ze ma in-game statistiku, ktora je neuveritelne podrobna a doslova ma take detaily ze kolko krat si ktora postava uprdla a podobne.

Cisty herny cas - teda cisty ako uplne orezany bez casu strateneho pri mrtvych casovych vlaknach v dosledku loadingu bol 168 hodin a 2 minuty. Teda realny cas straveny s hrou bol urcite niekde blizko okolo 200 hodin.

Pre zaujimavost uvediem, vdaka in-game statistike vo W7 viem spocitat pocet zabitych nepriatelov, lebo hra u kazdej postavy pocita kolko zabila.

W7 - 12 076
Fate - 197 261

Finalny pocet subojov vo Fate zobrazuje 27 813 z coho vidiet ze som pri hrani fate absolvoval 2-nasobne viac subojov ako som vo W7 zabil nepriatelov co je myslim dostatocne vystizne.
@mazar1234 (27.10.2012 10:06): A neskončil crpg addict někde u roku 89/90? :) Posledně jsem u něj viděl i článek jak hrál Skyrim - tudíž na retro nezbývalo tolik času.

Jinak pochlub se ty, pokud si někde stopoval čas W7 (a u Fate si měl jistě přes 100 hodin, že? :)
@Drolin (27.10.2012 00:07): Pokud vim, tak v tomhle díle už od toho upustili. Sice to můžeš udělat, ale taky lze vytvořit novou družinu. No a ve čtyřce si hrál za jednu postavu, takže tam to nešlo vůbec.