Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Windosill

01.04.2009
14.12.2011
2011
11.11.2022
75
22 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Malé modré autíčko se jednoho dne rozhodlo, že opustí ponurý sklad, ve kterém leželo až příliš dlouho, a vypraví se na cestu plnou překážek a hádanek.

Windosill je logická hra zakládající si na vektorové grafice, ve které je vaším úkolem provést autíčko 10 obrazovkami. V každé vás přivítají zavřené dveře, které musíte otevřít tím, že najdete a získáte malou krychličku a vložíte ji do otvoru nad nimi, což vám umožní cestu dál. Na své pouti narazíte na spoustu zajímavých tvorů a objektů, se kterými můžete různě manipulovat.

Na oficiálních stránkách je k dispozici flash verze hry, jejíž demo sestávající z 5 obrazovek si můžete rovnou vyzkoušet.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 90
Krátká hříčka o několika úrovních napěchovaných kreativními interaktivními bláznovinami, které mnohým patrně připomenou některé z her od Amanita Design. A není to náhoda. Windosill v nejednom rozhovoru vychvaloval právě Jakub Dvorský, zakladatel zmíněného studia, ačkoli tato hra má svou krásnou ujetostí asi o něco blíže ke hrám Jakubova kolegy Járy Plachého (Botanicula, Chuchel) s ještě větší porcí abstrakce.

Červenobílí už tuší, odkud vítr vane, ale i ti ostatní si mohou vyzkoušet či připomenout, jak to asi vypadá v dětských snech.

Pro: Kreativní design

Proti: Docela krátké, ale toť otázka vkusu

+12