Wildfrost

12.04.2023
11.04.2024

Wildfrost je karetní roguelike zasazený do krajiny sevřené věčnou zimou. Před ní poskytuje ochranu Snowdwell, poslední útočiště, kde se mohou přeživší uchýlit. Ti statečnější se pak odtud vydávají zpět do zasněžené tundry, aby našli způsob, jak porazit zimu jednou pro vždy. Na výpravách na ně čekají taktické souboje na tahy s přívrženci zimy, které se vedou prostřednictvím karet s vytahovaných z postupně vylepšovaných balíčků.

Hráč je zastoupený hrdinou, kterého si vybírá na začátku a vlastní balíček karet. Ten krom různých kouzel a buffů obsahuje i karty s jednotlivými dobrodruhy, kteří v jeho družině budou bojovat. Při tazích hráči odehrávají své karty, přičemž se při každé akci (akce může být seslání karty, dobírání karet z balíčku nebo přesun hrdiny do jiné ze tří bojových řad) spustí odpočet, po němž se aktivují jednotlivé karty hráče i jeho protivníka. Hráč má tak přehled, kdy nepřítel dostane příležitost k drtivému útoku a má s možnost se tomu uzpůsobit.

Během jednotlivých runů dostane hráč možnost vylepšovat a rozšiřovat své město Snowdwell, díky čemuž si odemyká nové možnosti, karty, hrdiny nebo kosmetické doplňky. V průběhu výpravy získává nové karty a stávající si vylepšuje s pomocí přívěsků, které jim dodávají zcela nové vlastnosti.