Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Who Wants to Beat Up a Millionaire?

Kdo chce bít milionáře?

08.08.2000
53
60 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Soutěžní hra Kdo chce bít milionáře? je parodií na po celém světě velmi populární televizní soutěž Who Wants to Be a Millionaire? Jelikož se jedná o parodii, nejde tu o získaní co nejvyšší finanční výhry, ale zmlácení vašeho protivníka.

Těch je na výběr pět, což znamená, že hrát můžete v multiplayeru až ve čtyřech u jednoho počítače. Funguje to tak, že moderátor přečte otázku a ten, kdo se o ní nejdříve přihlásí, ji bude zodpovídat. Ještě než se tak stane, vybere si daný hráč někoho z ostatních hráčů, komu, když bude otázka zodpovězena správně, dá doslova na držku a ubere mu šanci na výhru. Otázku však můžete zodpovědět špatně a v takovém případě to budete právě vy, kdo bude potit krev.

Odpovědi si můžete usnadnit i jednou ze tří možných nápověd jako jsou 50 na 50, věštící koule a předání otázky soupeři, který na ni musí odpovědět. Tato nápověda je v singleplayeru nahrazena výměnou otázky.

Mlácení protihráče je provedeno jednoduše kurzovými klávesami pro směry útoků. Ty můžete i podpořit klávesou SHIFT pro další údery, které však nejsou nikterak výhodnější než normální a jde spíše o to, aby boj nebyl až tak monotónní.

Ke zpestření mlátící pasáže můžete získat jeden z cca desítky speciálních předmětů jako je například klávesnice, flaška, krabice doutníků a jiné, které urychlí a zesílí vaše údery soupeři.

Hra u nás vyšla kompletně v češtině včetně dabingu.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 90
Tuhle hru jsem si koupil u nějakého časopisu (tuším Game Over), protože jsem o ní četl ve SCORE a ten nápad parodující u nás rozjíždějící se soutěž se mi prostě líbil, ikdyž hodnocení ve SCORE určitě nebylo nejvyšší.

Když jsem hru poprvé spustil bál jsem se, že bude obsahovat nějaké šílené otázky, ale kdepak. Otázky jsou jak vystřižené z TV show a člověk se při nich opravdu zapotíte, protože když odpovíte špatně zbije vás soupeř, který byl vaší potencionální obětí.

Další specialitkou byly zbraně, které přicházely úplně náhodně a měnily tak situaci z minuty na minutu. Klávesnice na Emajla, ruka zemřelé manžela a Prachatou :)

Ještě sem nezmínil, že hra byla samozřejmě lepší ve více hráčích a odnesla to nejedna klávesnice, zvláště když jí strkáte co nejdál od pracek kamaráda, aby vás nemohl zbít :)

Je to krásná blbůstka pro nejeden večer s kamarádem/dy a navíc to rozeběhnete i na méně výkonném notebooku, takže hra může cestovat s vámi.

Pro: Grafika, humor, cena, čeština, normální vědomostní otázky, speciální zbraně

Proti: repetetivnost otázek, boje se mohou přenést z monitoru do reálu :)

+9
  • PC 50
Kdo chce bít milionáře? je obyčejná vědomostní soutěž která obsahuje sem tam nějakou tu hlášku a vcelku zajímavý nápad. Pokud mám hodnotit singplayer tak to je tak 20%, ve více lidech 50%

Pro: Dabing, hlášky, ve více lidech je to celkem zábava

Proti: Hra pro jednoho nestojí za nic

+5
  • PC 80
Zábavná hra plná vtipných hlášek a pasaží. Hrál jsem převážně multuplayer pro dva.

Otázek je ve hře mnoho, hráli jsme to tři dny v kuse a otázky se neopakovali, ale po hodince se začaly opakovat vtipné hlášky. Což je celkem škoda. Je to naopak na úkor těch mnoha otázek, které jsou dabované. A to celkem vtipně. Hra vás celkem pobaví i nadchne. Ale později začiná nudit. Ale otázky, ty jsou fakt zapeklité.

Pro: Humor, český humor, počet otázek

Proti: Později nudné až otravné, opakujicí se hlášky.

+4
  • PC 100
úplně úžasná budgetovka, u která se dá zabít i několik hodin s kamarády :)

Pro: Vtip, speciální "zbraně"

-7 +3 −10