War Wind II: Human Onslaught

30.11.1997

Lidé objevili neznámý artefakt. Po delším zkoumání nastane nehoda a vojáci s výzkumníky jsou teleportováni na neznámou planetu, kde probíhá boj mezi mimozemskými frakcemi S.U.N a Oblinox. Po prvotním překvapení se vědci a vojáci rozdělí z důvodu vzájemných neshod. Vědci chtějí nalézt cestu zpět na Zemi, naproti tomu mariňáci se, jak jinak, rozhodli novou planetu podrobit.

Druhé pokračování RTS War Wind s podtitulem Human Onslaught je možná jednou z nejpodceňovanějších real-time strategií. V době vydání jí byla vytýkány značné podobnosti s obdobnými strategickými tituly, jako byly třeba ty ze série Warcraft. V kampani lze hrát za čtyři strany, které hájí své vlastní zájmy. Každá ze stran konfliktu se vyznačuje jinými schopnostmi. Mariňáci mají obrovskou palebnou sílu, přičemž vědci zase technologií, S.U.N mají brutální sílu a Oblinux vládnou magií.

Postupným vylepšováním své základny se dostáváte k silnějším jednotkám. Za každou stranu máte možnost velet leadrovi, který je nejsilnější jednotkou, může být vylepšován a často rozhoduje bitvy. Na druhou stranu musí být ochraňován, protože bez něj je šance na výhru nulová. Každou jednotka se vylepšuje účastí v boji a dokud není zničena, tak je vám k dispozici misi za misí, i se svými zlepšujícími se statistikami. To je velmi důležitý prvek hratelnosti, protože vylepšená jednotka vydá za mnoho základních. Vizuální stránka hry odpovídá zhruba grafice titulů Warcraft II: Tides of Darkness či Warcraft II: Beyond the Dark Portal.

Moc pěkná hra. Lepší než první díl, ale problém je, že je to na mě moc pomalé. Rozhodně jednou se k ní vrátím a dohraju ji do zdárného konce.