Waking Mars

29.02.2012
14.11.2012
13.12.2012

Píše se rok 2097 a na Marsu je objeven život. Po stopách ztracené sondy 0CT0 je vyslán kosmonaut Liang, v jehož roli se jako hráč ocitáte. Liang se však propadá do hlubin jeskyně a je tu uvězněn pouze se svým jetpackem na zádech a s počítačovou inteligencí ve svém telefonu zvanou A.R.T. a s přítelkyní Amani, které se může občas dovolat. Spolu s Liangem odhalujete nejen nesmírné marsovské podzemní prostory nazvané Léthé, ale i převážně rostlinný ekosystém.

Liang nejenže postupně objevuje marsovský život, ale musí se učit chápat jeho zákonitosti a vzájemné souvislosti jeho jednotlivých forem. K dalšímu postupu je obvykle třeba zvednout populaci dané oblasti a nechat život vytrysknout v celé jeho kráse. Proto hledá a sbírá semena a sazenice různých rostlin a nechává je na úrodných místech vyklíčit. Počet a umístění rostlin je v každé jeskyni samostatná hádanka. Pomocníky jsou Liangovi jeho přátelé na telefonu, Amani mu pomáhá nálezy zpracovávat, A.R.T. je třídí a vytváří jejich kompletní biologický profil.

Vývojáři Tiger Style kombinují v podobě Waking Mars plošinovku a adventuru a nabízí tři možné konce příběhu.

Kombinace adventury, skákačky a logické hry v příjemném grafickém hávu a se zajímavým prostředím. Vaším cílem je kombinovat rostliny a zvířata na Marsu takovým způsobem, abyste vytvořili funkční ekosystém. Námět je to originální, ale zvládl jsem do hry investovat pouze pár hodin, protože pak mi přišla herní smyčka dost stereotypní. Můj celkový dojem byl, že je to příjemná hra, jen jsem se nebyl schopen prokousat hlouběji.

Celkové hodnocení: Dobrá

(Komentář byl původně zveřejněn v roce 2013 v angličtině na Steamu).