Chápu že to není hra, která se zpustí a jede se, ale tutorialy má paradox kvalitní a Victoria není vyjímkou.

Ty táhlíčka v politických zřízeních fungují na velice podobném systému jako v ostatních hrách a když na ně najedeš kurzorem, tak efekt na různé třídy obyvatel se ti vypíše tak jasně, jak jen to je možné (stejně jako skoro u všechno v té hře).

Ekonomika je sice v rámci série nejsložitější, ale přesto velice intuitivní. Pokud není naplněna poptávka, jde cena nahoru, pokud je trh přesycený, jde dolu. První vykupuje největší velmoc a od té jde pořadí dolu podle ranku. Jak facka.

Určitě tomu někdy zkus dát ještě šanci, protože pravě to, že Victoria nabízí něco trochu jiného, je na ní to parádní.
Když napíšu, že snad vše, tak budu nejblíž pravdě... Celkově mě přijde náročnost Victorie jako náročnost CK, HoI, EU dohromady, odmocněno na druhou. Opravdu jsem se například nevyznal v politické zřízení (těch táhlíček a voleb je tam docela dost, a když ne všemu rozumim a co je zas k čemu dobrý - to je pak docela problém). Nebo další problém jsem měl s obchodem - nikdy se mi nepovedlo nastavit obchod (export/import) tak aby se mi nezhroutila ekonomika.

Prostě mi Victoria moc nesedla... Zatímco EU, HoI dokonce i to CK bylo vcelku intuitivní, tak Victorie byl i mne přesný opak.