Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hearts of Iron II: Doomsday

07.04.2006
88
25 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Pokračování k úspěšné původní hře Hearts of Iron II jako stand-alone datadisk. Doomsday se zaměřuje, krom 2. světové války, také na začátek studené války mezi Spojenci a na východě posílenou Kominternou.

Do hry je přidáno několik nových scénářů a celková herní doba je prodloužena od 1. ledna 1936 do 1. ledna 1954. Herní systém nám zůstává stejný jako u předchůdců. Rozvinut je technologický pokrok a scénáře 1945, kdy se Stalin rozhodne vysvobodit od kapitalismu celý západní svět.
Zde se můžete do hry vložit jako jeden z nových satelitních států Sovětského svazu nebo jako spojenec západu, či přímo za hlavní strany konfliktu - USA a SSSR.


Poslední diskuzní příspěvek

No vidiš to, jsem já to ale vůl. Vždyť celá ta hra je o mezilidské interakci a to nejen na zemi, ale i na moři a ve vzduchu.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 95
Nazývat tento titul stand-alone datadiskem může být lehce zavádějící, jelikož obsažena je i kompletní původní hra. Ta je vylepšena a upravena nejen po stránce scénářů (které jsem upřímně nikdy nespustil), ale je zasaženo i do samotných herních mechanismů atp., tudíž je Doomsday v tuto chvíli jasnou lepší volbou oproti holému HoI2.

K samotné hře: Ještě nikdy jsem neměl takové potěšení "ze strategizování", jako u HoI2D. Nedokážu to popsat a pochybuju, že je to něco, co dokáže dostat každého hráče (nebo o co by vůbec každý hráč stál), ale když se mi v téhle hře daří, tak uspokojení je to pro mne v jiných strategických hrách skutečně nevídané. Velký vliv to na má slušná vybroušenost celého kousku (přestože chyby se samozřejmě najdou) - Ano, člověk do hry nepronikne okamžitě a i po absolvování tutorialu se té jedné "tápavé" kampani nevyhne, ale poté začíná hrát roli dobře vybalancovaný poměr komplexnosti/intuitivnosti, kterou se tato hra imo rozhodně chlubit může.

Nemá cenu o tom žvanit, HoI2D je rozhodně parádní hra pro každého nadšence pro trochu hlubší strategie. Pokud navíc dotyčného zajímá WW2, tak skutečně není co řešit.
+11
  • PC 90
Docela unikátní hra, kterou si vysoce cením. Jsem moc rád, že mě neodradilo úvodní tápání a tak trochu chaos, protože na první pohled hra působila docela náročně a nehratelně a také trochu nudně, při pohledu na herní mapu. Ovšem záhy člověka chytne a jen tak nepustí.
Tahle strategie není o efektních soubojích s dech beroucí grafikou, není o klasickém budování a válčení typu: označ jednotku, napadni budovu atd. Na mapě se jakoby nic neděje, přesto jsou souboje napínavé, jde v nich o hodně a vaše jednotky mají spoustu atributů, které můžou rozhodnout bitvu. Nevím k čemu bych hraní v HoI přirovnal, ale představte si, že jako Hitler máte před sebou na obrovském stole mapu, na které posouváte svoje vojáky či tankové divize jako figurky, tak nějak to na mě celé působí. Ovšem to hlavní co dělá hru kvalitní, je její zákulisí, kde se odehrává vše podstatné, řízení politiky a ekonomiky státu, podpora státní rozvědky, výzkumu, zbrojení atd. Možnosti nastavení jsou opravdu nepřeberné.
Mám rád hry založené na realitě a v HoI2DD jsem si jí opravdu užil dosti. Celá hra je proložena spoustou dobových fotografií, každý stát má skutečné názvy divizí, politiků či generálů. Hlavně potěšila možnost hrát v jedné kampani i za Československo. Myslím si, že pro milovníky 2WW tématiky je tahle hra nutnost.

Pro: Nenápadně působící chytlavá strategie.

Proti: Škoda jen, že evoluce končí rokem 1953.

+7
  • PC 95
První datadisk opravuje nějaký bugy, přidává nějaká vylepšení.

Především ale posunuje délku hrací doby, což je nejlepší s čím mohli autoři přijít!

Mimo novejch technologií tak přibývají i některé události, aby byla zábava táhnout to do roku 1954 (tuším).

+5% k původní hře = 95%

Více v komentáři k Hearts of Iron 2

Pro: Historičnost, reálnost, provázanost technologicko-společensko-politických sfér, globální pohled na svět a politiku, tuhá obtížnost, výbornej multiplayer, neuvěřitelná znovuhratelnost

Proti: Grafika, ovládání

+7