@Lukaskon (24.10.2016 12:14): Přesně tak. Vidím, že na to nahlížíme podobně. Slender Arrival byla jedna z prvních her, na kterých jsem tento typ her začínal. Pamatuju si, že jsem hrál ještě betu a nemohl se dočkat, až vydají finální verzi. Jakmile čerstvě vyšla, tak jsem jí zahrál skrz na skrz a následně odložil. A pak teprve po nějaké době jsem se dozvěděl, že hra obsahuje novou mapu a nějaké nové dodatky (přiznám se, dodnes jsem si na to neudělal pořádně čas). Každopádně Arrival byla jedna z her, která ve mě vzbudila zájem o hry podobného typu. Vlastně to byl možná ten úplně původní slender, ale Arrival mě v tom začal jaksi zásadně motivovat (procházečky, hororové hry, atmosférično). Díky tomu má člověk pak spoustu zážitků :)
@TRIAn29 (24.10.2016 00:36): Riziko zklamání je u těchle her docela vysoké, ale snažím se k tomu přistupovat tak, že jde kolikrát o první počiny malých studií. Navíc už mám něco nahráno, takže dopředu vím, že půjde o hru zpravidla na jeden večer, že příběh bude podáván formou nějakých dokumentů, že jeho vyznění asi nebude zrovna jednoznačné... Málokdy mě pak něco vyloženě zklame. Stejně jako se v tomhle žánru dá nalézt hodně braků, dají se objevit i velice zajímavé kousky s originálním námětem.
Zatím asi největší překvapení pro mě byl Slender: Arrival od kterého jsem původně čekal jen nějakou lacinou zdrhačku před monstrem a nakonec mě dostal tou ryze explorativní částí, prostředím a hlavně jedinečnou atmosférou.
@Lukaskon (24.10.2016 00:18): Díky :) Na druhou stranu, abys pak nebyl třeba trochu zklamanej, mám pro tyto hry slabost a tudíž jim třeba nevědomě můžu přidat tam, kde by je někdo možná už zavrhl. Snažím se hodnotit spíš nekriticky a naopak vyzdvihnout to, co se mi líbilo i pokud taková hra za moc nestojí. Stejně tak rád konzujumu každý další kousek, na který narazím :)
@TRIAn29 (komentář): Pěkný. Díky tobě mám už spoustu tipů na explorativní adventurky, kterým v poslední době dost propadám :) Vždycky se rád podívám, když přijdeš s recenzí na nový kousek.