VELVETIST: The City of Machine Guns

VELVETIST

Velvetist je akční adventura, odehrávající se za dob železné opony. V přístavním městě, které kombinuje řadu prvků socialistických měst, se s Lukou musíte poprat s nepřízní osudu i doby. Luka pomalu sklouzává na odvrácenou stranu zákona a neminou jej zákoutí disentu a undergroundu. Naštěstí na to není sám – po boku bude mít i svého věrného přítele Richarda a později se dá dohromady i s dalšími lidmi, kteří se nechtějí nechat jen tak utlačovat režimem a pokouší se o změnu. Ne všechno je ovšem tak sametové...

Hra je typickou městskou akcí. Nechybí tedy ježdění ani střílení, jež jsou základním kamenem hry, dočkáme se ale rovněž sledovaček a drobných hádanek. To vše zaštiťuje chronologicky vyprávěný lineární příběh, jenž je doplňován cutscénami, a možnost objevovat to, co tento socialistický svět nabízí.

Hra je ve vývoji od ledna 2019 a tvoří ji Tom Barsweik a Franz Bayer, kteří se svým studiem SiCzech Arts stojí za hrou The Naked Game z roku 2017. Hra bude plně česky lokalizována a svými hlasy se na ní podílejí známý slamer Anatol Svahilec, jenž se zhostil hlavní postavy Luky, Mikuláš Křen, jemuž připadla role Richarda, nebo slovenská zpěvačka Marina Laduda, která nadabovala Mílu.

Prototyp, který vyšel 15. května 2020, obsahuje misi s názvem Jdem Na Jedno, která byla už dříve dostupná k zahrání na GDS, a je dostupný hráčům zcela zdarma.

Už se těším až tato hra vyjde, těším se na hru Velvetist: The City of Machine Guns hodně moc. A jsem zvědavý jestli to bude lepší než Mafia.