The Naked Game

15.12.2017

The Naked Game je first-person psychologický thriller, který vyvinulo nezávislé české studio SiCzech Arts. Hra vypráví příběh o mladé hrdince Mie, která byla unesena a snaží se uprchnout. Její cesta na svobodu není ovšem vůbec jednoduchá, natožpak přímočará. Hrdinka je nucena pátrat ve svých vzpomínkách, aby mohla vyřešit hádanky, které na ni únosce připravil.

Ve hře hráč ovládá Miu z pohledu první osoby. Hlavní obsahem hry je řešení těžkých, ale logických hádanek. Hra je založena na skutečných událostech, konkrétně na příběhu mladé euroasijské dívky, jež cestuje ze své vlasti Japonska do Francie.

Herní výzva 2018 č. 8 - V zemi nikoho

A tak jsem pochopil, že jsem nic nepochopil.

Aby bylo jasno. Tahle hra je příšerná. A přesto mám neuvěřitelnou touhu dát jí 100% a ani nemrknout. Kdyby mi to jen čest dovolila...
Atmosféra kterou jsem cítil se nerovnala jakékoliv hororové hře, co jsem kdy hrál. A to tu nebyla jediná lekačka.
Hádanky byly skvěle, logické, a přitom těžké.
Hudba famózní, hraje vám na nervy, zvyšuje pocit paranoii, a i její absence dovede být neuvěřitelně děsivá.

A pak je tu příběh. Aneb pochopil jsem, že nic nechápu. Zřejmě tuhle větu napíšu ještě jednou nakonec. Je skvělý, a přitom to absolutně nechápu, jen určité zlomky. A zde je jedno jádro problému, díky kterému bude mnohým připadat, že hru ještě nadhodnocuji – optimalizace a technické zpracování. Strašné, bídné, příšerné. Ono to souvisí i s příběhem, protože já vlastně nevím, jestli mi díky bugům něco neuniklo, a jestli jsem se náhodou nedostal na konec jen omylem. Ale já věřím, že to ti naši kluci a holky čeští vyřeší, a s dalšími updaty se bude hra jen zlepšovat. Musím si jí zahrát ještě jednou. Nebo dvakrát. Vlastně proč ne třikrát :) Jak víte, pochopil jsem, že nic nechápu. A kdo ví, třeba nakonec to hodnocení zvednu alespoň blízko té stovečky.

Pro: Hudba, atmosféra, hádanky, (příběh)

Proti: Optimalizace, technické zpracování, šílené množství bugů.